شکار قوچ وحشی توسط پلنگ ایرانی/عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸
 
مدیرکل محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه تصویر یک قلاده پلنگ پس از شکار یک قوچ وحشی در توران شاهرود ثبت شد، گفت: از ابتدای سال تا کنون موارد زیادی پلنگ در منطقه مشاهده شده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر: مدیرکل محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه تصویر یک قلاده پلنگ پس از شکار یک قوچ وحشی در توران شاهرود ثبت شد، گفت: از ابتدای سال تا کنون موارد زیادی پلنگ در منطقه مشاهده شده است.
عباسعلی دامنگیر از ثبت تصویر یک قلاده پلنگ ایرانی پس از شکار یک قوچ وحشی در پارک ملی توران شاهرود خبر داد و ابراز داشت: محیط بان های پارک ملی توران روز گذشته هنگام گشت زنی و پایش منطقه متوجه آثار و رد خون تازه شکار شدند.
شکار قوچ وحشی توسط پلنگ ایرانی
وی با بیان اینکه محیط بانان در بررسی اولیه محل با لاشه یک قوچ وحشی مواجه شدند که توسط جانوری گوشتخوار شکار و مورد تغذیه واقع شده بود، افزود: ماموران بلافاصله با نگاه انداختن به اطراف پلنگ را که در فاصله کمی مخفی شده و آنان را زیر نظر داشت را مشاهده کردند.
شکار قوچ وحشی توسط پلنگ ایرانی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان همچنین ابراز داشت: محیط بانهای توران موفق شدند از این گونه ارزشمند تصویر برداری کنند که آن ها محل را به منظور بازگشت پلنگ بر سر لاشه شکار و تغذیه از آن ترک کردند.
دامنگیر اضافه کرد: از مردم ساکن در روستاها تقاضا داریم به محض مشاهده حیوانات گوشتخوار و یا نزدیک شدن حیات وحش به بافت روستایی بلافاصله محیط زیست را در جریان قرار دهند.
14
کد مطلب: 118497