قلعه‌نویی، نوراللهی، عالیشاه و یک سؤال درباره بازیکنان سرباز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
 
امیر قلعه‌نویی
 
امیر قلعه‌نویی
 
امیر قلعه‌نویی در حالی از جذب بازیکنان سرباز توسط تراکتورسازی انتقاد می‌کند که تیم تحت هدایت او سال گذشته نوراللهی و عالیشاه را در نیم‌فصل از رقیب مستقیم خود گرفت.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه‌نویی سال گذشته هدایت تراکتورسازی را به‌عهده داشت. تراکتورسازی تا نیم‌فصل پابه‌پای پرسپولیس در کورس قهرمانی جلو می‌رفت و تیمِ برانکو ایوانکوویچ هم رقیب مستقیم آنها برای کسب عنوان قهرمانی بود. تراکتورسازی که از امتیاز جذب بازیکنان سرباز استفاده می‌کند، سال گذشته در نیم‌فصل امید عالیشاه و احمد نوراللهی را تبریز آورد. جدا از همه انتقادات درست یا غلطی که از جذب بازیکنان سرباز توسط تراکتورسازی می‌شود، جذب نوراللهی و عالیشاه در آن مقطع نکته عجیب و جالبی بود، چون آنها جزو بازیکنان کلیدی پرسپولیسی بودند که رقیب مستقیم تراکتورسازی در جدول رده‌بندی محسوب می‌شد.

حال پس از گذشت حدود یک سال از آن اتفاقات، قلعه‌نویی‌ که اکنون هدایت ذوب‌آهن را به‌عهده دارد به یکی از منتقدان جدی جذب بازیکن سرباز توسط تراکتورسازی تبدیل شده است. قلعه‌نویی در آخرین مصاحبه‌اش اعلام کرده که ای‌کاش تراکتورسازی اگر می‌خواست بازیکنان این تیم را به‌عنوان سرباز به تبریز ببرد، فقط یک بازیکن از تیم او را جذب می‌کرد و البته این کار را در ابتدای فصل انجام می‌داد، نه در نیم‌فصل. قلعه‌نویی گفته است: «اصولش این است که اول فصل یک بازیکن را از یک تیم بگیرند. اینکه ناگهان سه بازیکن از یک تیم می‌گیرند، درست نیست». او همچنین اعلام کرده که فکر می‌کرد فقط احسان پهلوان قرار است در نیم‌فصل سرباز شود، اما دو هفته پیش متوجه شده که دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی مهدی‌پور هم دفترچه آماده به‌خدمت‌شان را ارسال کرده‌اند. قلعه‌نویی گفته «توقع داشتیم اگر قرار است از ما بازیکن بگیرند، یک بازیکن بگیرند یا در اول فصل این کار را انجام بدهند و یا حتی منِ مربی هم در جریان باشم».

کاری به درست یا غلط بودن این کار نداریم اینجا فقط یک سؤال مطرح می‌شود و آن هم این است که چطور قلعه‌نویی سال گذشته که در تراکتورسازی مسئولیت داشت چنین حرف‌هایی نمی‌زد؟ برانکو بعد از مشخص شدن حضور نوراللهی و عالیشاه در تراکتورسازی از آنها گلایه کرد که چرا در ابتدای فصل این موضوع را نگفتند. روشن‌ترین سؤالی که الآن قلعه‌نویی باید به آن پاسخ بدهد این است که «قلعه‌نویی در زمان حضورش در تراکتورسازی هم از درست نبودن جذب بازیکنان سرباز آن هم در میانه فصل خبر داشت یا حالا که سرمربی یک تیم دیگر است به موضوع پی برده؟».
14
کد مطلب: 117663