گفتگوی علی ضیا با زن بارداری که ۱۶ ساعت زیر آوار زلزله بود !
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
 
برنامه فرمول یک روز گذشته میزبان زن بارداری بود که بعد از 16 ساعت از زیر آوار زلزله زنده بیرون آمد.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز گذشته برنامه فرمول یک در روستای تخرب شده جابری، میزبان زوج جوان زلزله‌زده ای بود که این حادثه را تجربه کردند.
مرد خانواده پس از وقوع زلزله به سختی توانسته خانه‌اش را پیدا کند. به گفته او پس از آواربرداری،امدادگران هلال احمر و سگ‌های زنده یاب، موفق به پیدا کردن همسرش نشدند، اما او در دلش امید داشت همسر و فرزندش زنده هستند.
زن جوان که باردار است و بعد از ۱۶ ساعت از زیر آوار بیرون کشیده شده عنوان می‌کند : “چیزی توی سرم خورد و به پشت افتادم در تمام این مدت که زیر آوار بودم به هوش بودم و فقط اسم و ذکر خدا را روی زبانم بودم و می‌گفتم خدایا به خاطر بچه ام نجاتم بده”.
۲۱ آبان زلزله ای به قدرت ۷٫۳ ریشتر کرمانشاه را لرزاند و بیش از ۵۰۰ تن از هموطنان کُرد جان خود را از دست دادند و حدود ۹ هزار نفر نیز مصدوم شدند.
گفتگوی علی ضیا با زن زلزله زده
 
گفتگوی علی ضیا با زن زلزله زده در برنامه فرمول یک
بر اثر این حادثه مرگبار، مردم کشور دوشادوش ارگان های مختلف دولتی و مردم‌نهاد پا به میدان گذاشتند و به کمک هموطنان زلزله زده خود شتافتند، هنرمندان و ورزشکاران نیز از این قاعده مستثنی نبودند.
در همین زمینه رسانه ملی نیز نقش موثری در کمک رسانی به مردم زلزله زده داشت و همچنین برنامه های مختلف این رسانه با حضور در مناطق زلزله زده، به طور مستقیم مخاطبان را در جریان اتفاق های پیش آمده قرار دادند.
لازم به ذکر است برنامه فرمول یک در روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اجرا شد.
14
کد مطلب: 117625