جایزه جشنواره فرانسوی برای «رویای دم صبح»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
 
مستند «رویاهای دم صبح»
 
مستند «رویاهای دم صبح»
 
مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره مستند «TRACES DE VIES» شد.
 به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، این مستند که فیلم افتتاحیه بیست وهفتمین جشنواره «TRACES DE VIES» یا «اثر زندگی» یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای سینمای مستند در فرانسه نیز بود در نهایت به عنوان برنده جایزه بزرگ 3 هزار یورویی بهترین فیلم این رویداد سینمایی انتخاب شد. 
مسئولان برگزاری این رویداد سینمایی که در شهر کلرمون فران فرانسه برگزار میشود، از میان 830 اثر ارسالی در نهایت 45 مستند برتر را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرده‌ بودند. 
«رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت‌کننده سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال، برای گرفتن حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.
کسب جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ اعطای جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ مهرداد اسکویی به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١٦، دریافت جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره «فول فریم» آمریکا از جمله جوایز بین‌المللی مستند «رویاهای دم صبح» است.
بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «اثر زندگی» (TRACES DE VIES) از تاریخ 27 نوامبر (6 آذر) در فرانسه آغاز شد و امشب سوم دسامبر (6 تا 12 آذر) با برگزاری مراسم اعطای جوایز به کار خود پایان میدهد. 
14
کد مطلب: 117524