یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران افتتاح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
 
کاریکاتور تهران
 
کاریکاتور تهران
 
یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران عصر سه شنبه هفتم آذرماه در موسسه فرهنگی، هنری صبا افتتاح شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از مهر،  یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران عصر سه شنبه هفتم آذرماه با حضور مجید ملانوروزی مدیر کل اداره امور هنرهای تجسمی، سید مسعود شجاعی طباطبایی دبیر دوسالانه، جواد علیزاده، غلامعلی لطیفی، کامبیز درمبخش، احمد عربانی، داود شهیدی، بهرام عظیمی، جمال رحمتی، اسماعیل عباسی و علاقمندان در موسسه فرهنگی، هنری صبا در حالی افتتاح شد که دبیر این دوره از دوسالانه تنها به بیان سخنان کوتاهی اکتفا کرد و بلافاصله نمایشگاه این رویداد افتتاح شد.
مسعود شجاعی طباطبایی دبیر یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران گفت: این دوسالانه از مهمترین رویدادهای هنری در کشور است. در این رویداد هنرمندان در معرض رویدادی جهانی قرار می گیرند و برای هنرمندان کارتونیست تجربه بسیار ارزشمندی است.
وی با بیان اینکه امسال این دوسالانه در سه بخش کارتون موضوعی با موضوع ایمنی و امنیت، کارتون آزاد و کاریکاتور با موضوع افراد مشهور دنیا اعم از بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار و ... برگزار شده است، بیان کرد: ۴۹۸ اثر از کارتونیست های ایران و ۷۳ کشور در این دوره به نمایش گذاشته شده است که ۱۲ کارتونیست خارجی در روزهای پایانی مهمان ما خواهند بود و تعدادی ورک شاپ نیز برگزار خواهند کرد.
در ادامه شجاعی طباطبایی از رونمایی کاتالوگ دهمین و یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران در اختتامیه این دوره دوسالانه که ۲۴ آذرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود، خبر داد.
14
کد مطلب: 117216