همايش مبارزه با بيوتروريسم؛ از دانشگاه علوم پزشكي تهران تا مدارس جويبار مازندران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
 
رسالت آموزشي اعضا هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، فراتر از مرزهاي جغرافيايي دانشگاه، حتي در دورترين شهرها و روستاها براي همه جويندگان علم حتي در دورترين مدارس شمالي و جنوبي كشور ميباشد. زيرا همه آنها به نوعي دانشجوي دانشگاه علوم پزشكي تهران ميباشند.
به گزارش ستاره ها به نقل از عصر خبر ، همایش يك روزه بیوتروریسم روز يكشنبه ٩٦/٨/١٤ در دبيرستان دخترانه زینب فقیهان  و شهیدان فقیهی،  با حضور و سخنراني دکتر عمادی، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و پزشک ایرانی سازمان جهانی پزشکان بدون مرز دكتر عمادي، مهندس صابری رئیس جمعیت هلال احمر جویبار و مسئول داوطلبان، تعدادی از اعضاء داوطلب عضو جمعیت هلال احمر جویبار، مسئولين و دبیران آموزش و پرورش و 400 تن از  دانش آموزان  این مدارس برگزار شد.

دكتر عمادي در اين مراسم از آخرين عمليات بيوتروريسمي در جهان و نتايج مهلك آن مطالبي بيان نموده و با توجه به ٨ سال دفاع مقدس در مقابل حملات شيميايي دشمن بعثي، آمادگي دفاعي آحاد ملت، بخصوص نسل فرهيخته دانش آموزان را عامل موثر و مفيد در پيشگيري از عوامل زيانبار اين حملات دانست.
 
دكتر عمادي در اين همايش با ارائه تصاوير و مطالب علمي، مراحل مختلف عمليات بيوتروريسم و نيز نحوه پيشگيري و مقابله با آن و نيز اهداف درماني را بيان كرد.

وی ادامه داد : آن زمان كشور و ملت، قادر و قابل به يك دفاع ملي، علمي، همه جانبه و پيروزمندانه خواهد بود كه جمعيت دانش آموزي هم بعنوان سرمايه هاي عظيم آينده اين كشور و هم بعنوان سفيران نافذ و با تجربه، از معرفت و دانش دفاعي در مقابل ترور، تروريسم و بيوتروريسم كاملا آگاه باشند.

در پايان كثرت حضور جمعيت دانش آموزي ( بيش از ٤٠٠ نفر) با استقبال گرم و صميمي از حضور دكتر عمادي، شوق و اشتياق خود را به بيان چنين مطالب علمي كه از ضروريات دفاعي كشور و مملكت ميباشند بيان نموده و استمرار چنين جلسات آموزشي را در خواست نمودند.
 
14
کد مطلب: 116218