چرا دروسی از رفتن به میدان مقابل سوئد خودداری کرد؟/عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
 
دروسی
 
دروسی
 
هافبک تیم فوتبال رم در شب ناکامی تیم ملی کشورش برای صعود به جام جهانی از رفتن به میدان خودداری کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، شب گذشته (دوشنبه) در جریان بازی بزرگشت پلی‌‌آف جام جهانی 2018 میان تیم‌های ملی ایتالیا و سوئد در ورزشگاه سن‌سیرو که با تساوی بدون گل و ناکامی آتزوری برای رسیدن به جام جهانی خاتمه یافت، صحنه‌ای عجیب در رختکن تیم میزبان توجه خبرنگاران و دوربین‌های تلویزیونی را جلب کرد.
مربی تیم ملی ایتالیا به سمت دانیله دروسی رفت و از او که روی نیمکت نشسته بود خواست که خودش را برای رفتن به میدان گرم کند. درخواست او اما با واکنش تند هافبک رم و خودداری وی از عمل به دستور سرمربی تیم جامپیرو ونتورا همراه شد.
ظاهراً دلیل خودداری دروسی از رفتن به میدان مخالفت او با تاکتیک‌های ونتورا بوده و اینکه تیمش در آن مقطع از بازی با رفتن او به میدان به جایی نمی‌رسید.
دروسی در واکنش به تصمیم ونتورا به مربی آتزوری گفت: به من چه کار داری؟ من دنبال مساوی کردن نیستم، باید بازی را ببریم.
هافبک جالوروسی در پایان بازی هم درباره این اتفاق تأکید کرد: ما معمولاً در تیم‌مان سه نفره گرم می‌کنیم و بعد از 5 دقیقه به نیمکت برمی‌گردیم و سه نفر دیگر می‌روند خودشان را گرم می‌کنند. در آن لحظه هم من فقط (به مربی ایتالیا) گفتم که بازی دارد تمام می‌شود و ما باید بازی را ببریم، پس به یکی از مهاجمان بگو برود خودش را گرم کند و به اینسینیه اشاره کردم. می‌دانم که وظیفه من نیست که مسائل تاکتیکی را یادآوری کنم، ضمن اینکه سرمربی‌مان هم آدم دوست داشتنی است، پس متأسفم اگر حرکتم کسی را آزرده خاطر کرده است. در آن مقطع هم فکر کردم که شاید بهتر بود اینسینه به جای من به میدان برود.
 
دروسی ادامه داد: الان مقطعی تاریکی برای فوتبال ما است به خصوص برای آن دسته از ما که در این دو سال در تیم ملی کار کردیم. برای ارزیابی اتفاقاتی که در این بازی رخ داد زمان وجود خواهد داشت اما من فکر می‌کنم تنها چیزی که الان می‌توانم بگویم این است که آینده تیم ملی باید بر پایه روحیه‌ای که بازیکنان امشب نشان دادند، ساخته شود. ما دوباره همه چیز را خواهیم ساخت درست مثل همان کاری که بعد از ناکامی‌های اخیرمان انجام دادیم. من فکر نمی‌کنم که با توجه به عملکردمان در 180 دقیقه دو بازی رفت و برگشت حق‌مان بود حذف شویم. سوئد بابت صعودش شایسته تحسین است اما بازی واقعاً پایاپای بود. حالا نسل جدیدی از بازیکنان آماده‌اند که وارد تیم ملی شوند و ما باید با آنها دوباره کارمان را شروع کنیم. جو رختکن‌مان بعد از بازی مثل مراسم خاکسپاری بود اما هنوز هیچ کسی نمرده است. من بیش از یک دهه است که به کورچانو (زمین تمرینی ایتالیا) و با پیراهن ایتالیا به اقصی نقاط دنیا می‌روم اما حالا که برای آخرین بار آن را از تنم خارج می‌کنم، احساس عجیبی دارم. تیم ملی ایتالیا این پتانسیل را دارد که برای آینده ساخته شود.
14
کد مطلب: 116163