دل‌پیرو: منتظر بازگشت کونته به تیم ملی ایتالیا هستم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
 
دل‌پیرو
 
دل‌پیرو
 
کاپیتان سابق یوونتوس می‌گوید هدایت تیم ملی ایتالیا یک بار دیگر باید به هم‌تیمی سابق او سپرده شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، در روزهایی که از کارلو آنچلوتی به عنوان محتمل‌ترین گزینه سرمربیگری تیم ملی ایتالیا پس از برکناری احتمالی جامپیرو ونتورا یاد می‌شود، الساندرو دل‌پیرو، کاپیتان سابق یوونتوس امیدوار است که آنتونیو کونته هدایت آتزوری را برعهده بگیرد.
کونته سال 2015 پس از ترک یوونتوس، سرمربی ایتالیا شد و با تحولی که در این تیم ایجاد کرد توانست آن را به یک چهارم نهایی یورو 2016 برساند و در آن مرحله هم تنها در ضربات پنالتی مغلوب آلمان قدرتمند قهرمان جام جهانی 2014 شد. کونته سال بعد هم در چلسی موفقیت بزرگی کسب کرد و در اولین فصل مربیگری‌اش در لیگ برتر فاتح این لیگ شد و تیمش تا آستانه کسب دوگانه قهرمانی هم پیش رفت. همین موفقیت‌ها سبب شده است که دل‌پیرو، هم‌تیمی سابقش را شایسته هدایت دوباره لاجوردی‌پوشان ببیند.
مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا در این خصوص به شبکه اسپورت 360 گفت: کونته؟ بدون شک او با یوونتوس کار فوق‌العاده‌ای انجام داد (3 قهرمانی متوالی در اسکودتو) و عملکردش در تیم ملی هم خوب بود. ما دوست داریم که او دوباره سرمربی تیم ملی شود چون توانایی‌های مربیگری‌اش فوق‌العاده است. او به هر تیمی که برود، سطح بازی آن را بالا می‌برد و این کار را هم فصل گذشته با چلسی کرد، درست مانند کاری که با یوونتوس کرد.
دل‌پیرو ادامه داد: ما در یوونتوس مشکلاتی داشتیم که با آمدن کونته برطرف شد. بعد با او جام بردیم. آنتونیو توانایی‌های حیرت‌آوری دارد و به همین دلیل او سرمربی بهترین تیم‌های دنیا می‌شود. من امیدوارم که کونته در چلسی افتخارات فوق‌العاده‌ای کسب کند و پس از این یک روز دوباره به تیم ملی برگردد.
14
کد مطلب: 116083