این گلدان‌ها را در اتاق خوابتان قرار دهید
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای تجربه یک خواب عمیق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
 
گل یاسمن
 
گل یاسمن
 
گل یاسمن یا همان یاس؛ شکوفه‌های بسیار زیبا و کوچکی دارد. همچنین این گل با توجه به رایحه خوش و دلنشینی که دارد، اغلب به عنوان یک اسانس آرام بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات انجام شده روی این گل، نشان می‌دهد؛ عطر و رایحه این گل باعث کاهش سطح اضطراب در بدن می‌شود. این رایحه همچنین می‌تواند روی کیفیت خواب تاثیر مثبت بگذارد و آن را بهبود ببخشد.
به گزارش ستاره ها به نقل از فردانیوز؛ امروزه کم‌خوابی و یا بدخوابی به یک معضل بزرگ برای خانواده‌‌ها تبدیل شده است. برخی برای اینکه بتوانند راحت بخوابند، به انواع و اقسام آرام بخش‌های طبیعی و صنعتی روی می‌آورند، اما مصرف این داروها ممکن است، باعث انواع مشکلات دیگر جسمی و روحی در دراز مدت شود. در این مطلب شما را با روش و راهکاری آشنا می‌کنیم که تا با پیروی از آن ‌بتوانید یک خواب راحت و عمیق را در طول شب تجربه کنید. همانطور که می‌دانید؛ گل‌ها و گیاهان با توجه به رایحه و زیبایی خاص و منحصر به فردی که دارند، باعث شده‌اند ما از آنها برای خوشبو و زیبا کردن خانه‌هایمان استفاده کنیم. شما می‌توانید برخی از این گل‌ها را درون اتاق خواب خود قرار دهید، تا علاوه بر زیبایی و رایحه‌ای که دارند، از دیگر مزایای شگفت‌انگیز آن‌ها نیز استفاده کنید. در ادامه این مطلب شما را با ۵ نوع از بهترین گل و گیاه آشنا می‌کنیم، تا با قرار دادن آن‌ها درون اتاق خواب خود بتوانید از مزایای آرام بخشی آن‌ها نهایت استفاده را ببرید و شبی راحت و بدون تنش را تا صبح تجربه کنید.
 
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای کمک به خوابیدن عمیق
 
۱. گل یاسمن
گل یاسمن یا همان یاس؛ شکوفه‌های بسیار زیبا و کوچکی دارد. همچنین این گل با توجه به رایحه خوش و دلنشینی که دارد، اغلب به عنوان یک اسانس آرام بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات انجام شده روی این گل، نشان می‌دهد؛ عطر و رایحه این گل باعث کاهش سطح اضطراب در بدن می‌شود. این رایحه همچنین می‌تواند روی کیفیت خواب تاثیر مثبت بگذارد و آن را بهبود ببخشد. نگهداری گیاه یاسمن بسیار آسان است، چرا که درون یک گلدان به راحتی رشد می‌کند. شما می‌توانید گل یاسمن را روی پنچره اتاق خواب خود قرار دهید و در زمان گلدهی آن از رایحه بی‌نظیرش استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از خاک مرغوب و آبیاری منظم باعث افزایش دوره‌های گلدهی آن شوید.  
 
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای کمک به خوابیدن عمیق
 
۲. گل مار
گل مار که به عنوان گل زبان مادر شوهر در بین مردم شناخته شده است؛ به طور طبیعی باعث تصفیه شدن، هوای منزل نیز می‌شود. همچنین فعالیت و تصفیه سازی گل زبان مادر شوهر، در شب هنگام بیشتر است. همچنین این گیاه سحرآمیز می‌تواند برخی مواد شیمیایی مضر همچون: زایلن، ترشلو اتیلن، تولوئن، بنزن و فرمالدئید را از درون خانه به ویژه اتاق خواب شما حذف کند. قابل توجه است که بدانید؛ فرمالدئید درون اسپری‌هایی که مصرف می‌کنید، یافت می‌شود. از این رو برای حذف این گونه مواد شیمیایی مضر، استفاده از یک تصفیه کننده همچون گل مار می‌تواند بسیار موثر باشد. بنابراین وجود چنین گلی درون اتاق خواب شما می‌تواند عوامل ایجاد تنش که به صورت مواد معلق در خانه و اتاق خواب شما است را به خوبی تصفیه کند. این گل با توجه به ساختاری که دارد، درون اتاق خواب مشکلی برای رشد پیدا نمی‌کند، اما رساندن مقداری نور از طریق پنجره اتاق برای ادامه حیات آن ضروری است.
 
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای کمک به خوابیدن عمیق
 
۳. اسطوخودوس
تقریبا در همه جا از رایحه اسطوخودوس برای رسیدن به آرامش استفاده می‌شود. بو و رایحه اسطوخودوس ثابت کرده است که می‌تواند ضربان قلب، فشار خون و سطح استرس را در بدن کاهش دهد. به خاطر همین مزایا، اسطوخودوس می‌تواند درون اتاق خواب شما قرار بگیرد. مطالعه‌ای که توسط مدرسه پزشکی میامی میلر صورت گرفته، نشان می‌دهد؛ عطر اسطوخودوس وقتی در روغن حمام نوزادان قرار داده می‌شود، می‌تواند آن‌ها را آرام کرده و خواب‌شان را عمیق‌تر کند. این امر همچنین می‌تواند میزان استرس در مادران را نیز کاهش دهد. فقط یادتان نرود که گیاه اسطوخودوس گرما و آفتاب را دوست دارد، در نتیجه این گل را در کنار پنجره‌ای قرار دهید که می‌تواند به میزان کافی گرما و نور خورشید به این گیاه برساند.  
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای کمک به خوابیدن عمیق
 
۴. گل چمچمه‌ای یا برگ قاشقی (Peace Lily)
گل برگ قاشقی مثل گل مار توانایی تصفیه کردن هوا را دارد. از این رو شما می‌توانید آن را درون اتاق خواب خود قرار دهید تا آلاینده معلق آن را پاک‌سازی کند. مطالعاتی که توسط سازمان ناسا صورت گرفته، نشان می‌دهد؛ گل برگ قاشقی (Peace Lily) می تواند ۵٪ رطوبت اتاق را افزایش دهد. همان طور که می‌دانید رطوبت بالا باعث می‌شود که در هنگام خواب راحت‌تر نفس بکشید، این عمل می‌تواند در خوابیدن بدون تنش و استرس به شما کمک کند. اگر رطوبت داخلی ساختمان کم باشد، می‌تواند باعث ایجاد الکتریسیته ساکن، خشکی پوست و مو، افزایش حساسیت به سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی ‌شود. در پاره‌ای مواقع این حالت ممکن است، باعث رشد ویروس‌ها و میکروب‌ها در بدنتان شود. گیاه برگ قاشقی دارای گل‌های سفید جذابی است و نیاز به یک بار آبیاری در طول هفته دارد. این گل توانایی رشد در محیط کم نور اتاق خواب را دارد، از این رو استفاده کردن از آن علاوه بر زیبایی که دارد، می‌تواند روی شیوه خوابیدنتان تاثیرات مثبتی بگذارد.
 
۵ گیاه مخصوص اتاق خواب برای کمک به خوابیدن عمیق
 
۵. آلوئه ورا
آلوئه ورا یگ گیاه دارویی مناسب برای استفاده درمحیط بسته خانه است. این گیاه با توجه به تولید اکسیژینی که در طول شب انجام می‌دهد، می‌تواند هوای درون اتاق‌تان را بهبود ببخشد. این گیاه به عنوان یک شاداب کننده پوست نیز شناخته شده است. رطوبت بالا در برگ‌های این گیاه، آن را از آبیاری زیاد بی‌نیاز می‌کند. همچنین ژل موجود در برگ‌های این گیاه می‌تواند برای درمان انواع سوختگی‌های جزئی و حتی بریدگی موثر واقع شود. از دیگر ویژگی‌های درمانی برگ آلوئه ورا درمان جای نیش حشرات و خشکی پوست است. بنابراین شما با پرورش این گیاه در خانه با یک داروخانه طبیعی روبه‌رو می‌شوید که می‌توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. گیاه آلوئه ورا برای رشد، نیاز به محیط آفتابی دارد. با این تفاسیر این گیاه را در کنار پنجره نورگیر قرار دهید.  
تذکر: کسانی که از آلرژی رنج می‌برند، بهتر است تا زمانی که مطمئن نشده‌اند که نسبت به گیاهان ذکر شده حساسیت دارند یا خیر، از آن‌ها درون اتاق خواب‌شان، استفاده نکنند. در ضمن وجود گل و گیاه در خانه ممکن است، باعث هجوم حشرات به داخل خانه شود، از این رو موارد ایمنی و نظافت از گل و گلدان را جدی بگیرید.
14
کد مطلب: 116019