رضا فهیمی :
«دوباره زندگی» مراحل پایانی تدوین را سپری می کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
 
فیلم «دوباره زندگی»
 
فیلم «دوباره زندگی»
 
فیلم کوتاه همان طور که مستقل است می تواند راهی برای رسیدن به فیلم بلند هم باشد.
به گزارش ستاره ها؛ رضا فهیمی کارگردان سینما در ارتباط با آخرین وضعیت فیلم «دوباره زندگی»به صبا گفت:این فیلم روزهای پایانی تدوین توسط حمیدرضا قربانی را سپری می کند و انشاالله برای حضور در جشنواره فجر آماده می شود.

وی در ارتباط با مشکلات ساخت این فیلم افزود:فیلمسازی در این روزها مشکلات خاص خودش را دارد،  تهیه کننده خوبی داشتیم و  با بودجه کاملا شخصی کار را جلو بردیم.به تهیه کننده فشار زیادی آمد،به این دلیل که ما کار را شروع کردیم و قصد داشتیم در ادامه حمایت هایی را بگیریم که نشد.

او حضور فیلم در جشنواره های خارجی را منوط به دیده شدن در جشنواره فیلم فجر دانست و افزود:ما منتظر بازخورد فیلم در جشنواره فجر هستیم .بعد از آن قطعا در جشنواره های خارجی هم شرکت می کنیم. گلاب آدینه در کنار شمس لنگرودی  نقش متفاوتی را بازی کرده است

وی که ساخت فیلم سینمایی را با ساخت فیلم کوتاه آغاز کرده در پاسخ به این سوال که آیا ساخت فیلم کوتاه پلی است برای رسیدن به فیلم بلند سینمایی؟ گفت:این بحث بسیار مفصل است.چون عده ای فیلم کوتاه را مستقل می دانند و عده ای راهی برای رسیدن به فیلم بلند.برای ساخت فیلم بلند، راه های زیادی وجود دارد.یک راه آن فیلم کوتاه،دستیاری در سینما و عوامل دیگر است. با اینکه در حال تدارکات ساخت فیلم دومم هستم، در برنامه دارم که فیلم کوتاهم را نیز بسازم. عقیده دارم فیلم کوتاه یک مدیوم مستقل است.

فهیمی در ادامه این موضوع اضافه کرد: خیلی کم آدم هایی را پیدا می کنید که فیلم کوتاه بسازند، ولی در فکر ساخت فیلم بلند نباشند.من هم که می گویم فیلم کوتاه مستقل است،قطعا بعد از ساخت چند فیلم کوتاه دوست داشتم فیلم بلندی بسازم.فیلم کوتاه همان طور که مستقل است می تواند راهی برای رسیدن به فیلم بلند هم باشد.

 «کودکان ابری» آخرین  فیلم کوتاه رضا فهیمی موفق به دریافت جوایز بسیاری از جشنواره های داخلی و بین المللی شده است .این فیلم سال گذشته به عنوان نماینده فیلم کوتاه به اسکار معرفی شد.
14
کد مطلب: 115949