شهریاری الگوی مدیریت در فوتبال ساحلی جهان است
کاسکو: ایران یکی از حرفه‌ای‌ترین لیگ‌های دنیا را دارد و می‌تواند میزبان جام جهانی باشد/ فوتبال ساحلی و فوتبال باهم برادرند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
کاسکو
 
کاسکو
 
رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی معتقد است که ایران یکی از حرفه‌ای‌ترین لیگ‌های دنیا را در این رشته ورزشی دارد و حتی می‌تواند روزی میزبان جام جهانی باشد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حاشیه رقابت‌های جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی جهان جان کاسکو، رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی که در دبی محل برگزاری رقابت‌ها حضور دارد، مسابقات ایران را با اشتیاق تماشا می‌کند. وی  در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در جهان اظهار داشت: عملکرد خوب ایران فقط مربوط به این مسابقات نمی‌شود، چندین سال است که تیم ایران همیشه در سطح یک جهان و جزو بهترین تیم‌هاست. فوتبال ساحلی ایران در ابتدا از بازیکنانی تشکیل شده بود که فیزیک خوبی داشتند و توانست نتیجه بگیرد، اما حالا دیگر این‌گونه نیست و آنها از تکنیک‌ها و مهارت‌های بسیار خوبی نیز برخوردار هستند. این پیشرفت دقیقاً به علت این است که تیم‌های دیگر مشتاق هستند تا با ایران رقابت کنند.
برزیل رنکینگ جهانی را رهبری می‌کند
تیم ملی فوتبال ساحلی به تازگی به رده دوم جدول رنکنیگ جهانی صعود کرده است، اما کاسکو این رده را با دیگر تیم‌ها مشترک می‌داند. او در این باره گفت: این روزها تنها تیم برزیل به طور مشخص رنکینگ جهانی را رهبری می‌کند و تیم اول جهان است. اما مکان دوم رنکینگ جهانی بین تیم‌های ایران، روسیه، پرتغال و تاهیتی مشترک است. پیش‌بینی نتیجه رقابت این تیم‌ها مقابل یکدیگر اصلاً راحت نیست و اساساً نمی‌توان سطح آنها را از هم جدا کرد. البته این مسئله رقابت‌های آنها را بسیار جذاب‌تر می‌کند.
فوتبال ساحلی ایران بهترین برنامه‌ریزی را در جهان دارد
رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی با قاطعیت از برنامه‌های فدراسیون فوتبال ایران و بخش ساحلی دفاع کرد و گفت: می‌توانم با قاطعیت بگویم که سازمان ساحلی فدراسیون فوتبال ایران بهترین برنامه‌ریزی را در جهان دارد که شامل لیگ قهرمانی در دو بخش زنان و مردان، لیگ‌های پیشرفته و پشتوانه‌سازی می‌شود. از این بابت باید از آنچه در ایران در حال رخ دادن است، بسیار سپاسگزار باشم.
شهریاری از بهترین‌ها و الگوی مدیریت در فوتبال ساحلی جهان است
کاسکو در ادامه پریا شهریاری، رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران را الگویی برای مدیران فوتبال ساحلی دانست و خاطرنشان کرد: حرفه‌ای‌گری، تعهد کاری، فداکاری و اشتیاق صفت‌هایی هستند که می‌توان در خصوص شهریاری توصیف کرد، کسی که این ورزش را در ایران در راه خاصی توسعه داده است. او یکی از بهترین‌ها و الگوی مدیریت در فوتبال ساحلی جهان است.
سطح باشگاه‌ها در ایران به شکل فوق‌العاده‌ای بالاست
وی با بیان اینکه کیفیت بالای بازیکنان باعث یک لیگ منسجم می‌شود، ادامه داد: ما وقتی اولین تورنمنت باشگاهی را در ایران برگزار کردید، بسیار شگفت‌زده شدیم. سطح باشگاه‌ها به شکل فوق‌العاده‌ای بالا بود. همه فکر می‌کنند که تیم ملی هر کشوری بسیار خوب است و از بازیکنان بسیاری خوبی تشکیل شده است، اما در ایران تنها تیم ملی این‌گونه نیست، بلکه لیگ ایران از تیم‌های بسیار شایسته‌ای تشکیل شده است. در تمام این باشگاه‌ها بازیکنانی با مهارتی بازی می‌کنند. همان‌طور که در ابتدا اشاره کردم، بازیکنان ایرانی از تکنیک خاصی برخوردار هستند. سطح کیفی یک لیگ از کیفیت بازیکنان دفاع می‌کند.
 
یکی از حرفه‌ای‌ترین لیگ‌ها در جهان متعلق به ایران است
رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی خاطرنشان کرد: ما همیشه به دنبال اخبار لیگ ایران هستیم و از سازمان ساحلی ایران خواسته‌ایم که ما را در جریان اتفاقات این لیگ قرار دهند. اتفاقاتی که در لیگ شما می‌افتد، همیشه برای ما جذاب است و باید دوباره اشاره کنم که یکی از حرفه‌ای‌ترین لیگ‌ها در جهان متعلق به ایران است.
تصویر اشتباه و بی اساسی از ایران در رسانه‌ها خلق شده است
در ادامه مصاحبه وقتی از کاسکو در خصوص سفر سال گذشته‌اش به ایران سؤال شد، ابتدا به شرایط کلی و اخبار ضد و نقیض در ایران اشاره کرد و گفت: در ابتدا باید بگویم این یک سفر بسیار هیجان انگیز بود، چرا که تصویر اشتباه و بی‌اساسی از ایران توسط رسانه‌ها خلق شده است. وقتی که برای نخستین بار به ایران آمدم، متوجه شدم به کشوری با زیبایی‌های طبیعی، مردمانی خون گرم و غذاهایی خوشمزه سفر کرده‌ام. شور و اشتیاق به فوتبال را می‌توان در مردم ایران حس کرد.
امکانات فوتبال ساحلی و ورزشی ایران، ما را شگفت‌زده کرد
وی با تمجید از امکانات فوتبال ساحلی در ایران گفت: هنگامی که ما از امکانات فوتبال ساحلی و ورزشی ایران بازدید کردیم، از سطح آن شگفت‌زده شدیم، به خصوص میزان همکاری باشگاه‌ها با فدراسیون برای توسعه این ورزش برای من بسیار قابل توجه و جالب بود.
ایران می‌تواند روزی میزبان جام جهانی فوتبال ساحلی باشد
کاسکو در پاسخ به سؤالی که آیا امکان برگزاری جام بین قاره‌ای در ایران وجود دارد، تصریح کرد: بله، چرا که نه. همان‌طور که یک تورنمنت بین‌المللی در ایران برگزار شد و چند تورنمنت دیگر در حال برنامه‌ریزی است، ایران می‌تواند شایستگی میزبانی رقابت‌های جام بین قاره‌ای را نیز داشته باشد. همچنین می‌توان پیش‌بینی کرد که روزی میزبان جام جهانی فوتبال ساحلی باشد.
آرزوها تمام شده و راه‌های بسیار زیادی را برای فوتبال ساحلی تدارک می‌بینیم
رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی از برنامه‌های پیش روی فوتبال ساحلی سخن گفت و افزود: برنامه‌های بسیار ویژه‌ای برای فوتبال ساحلی در جهان داریم. به شکل خیلی سخت به همراه کمیته بین‌المللی المپیک برای «مسابقات جهانی ساحلی» در تلاش هستیم و برنامه‌هایی نیز برای المپیک داریم. همچنین در حال برنامه‌ریزی برای جام جهانی فوتبال ساحلی بانوان در سال 2021 میلادی هستیم. آرزوها تمام شدند و در حال تدارک راه‌های بسیار زیادی برای فوتبال ساحلی هستیم.
ریشه‌های فوتبال در تمام جهان به سرعت در حال رشد است
وی با اشاره به رؤسای دیگر فدراسیون‌های ورزشی از جمله والیبال که علاقه‌مند هستند ورزش آنها به ورزش شماره یک دنیا تبدیل شود، خاطرنشان کرد: باید به رؤسای برخی فدراسیون‌ها بگویم برای‌تان آرزوی موفقیت می‌کنم، اما ریشه‌های فوتبال در تمام جهان به سرعت در حال رشد است. شما می‌بینید که علاقه به فوتبال از آمریکا تا چین و حتی هند در حال پیشرفت است. فوتبال و فوتبال ساحلی با یکدگیر مانند برادر هستند و در یک خانواده قرار دارند. با توسعه فوتبال ما نیز همراه آنها رشد می‌کنیم. برای من مهم نیست که فوتبال ساحلی در جهان چه رده‌ای در بین علاقه‌مندان ورزش داشته باشد، اما دوست دارم که هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم کاری را انجام دهم، همانی را که ورزش احتیاج دارد.
14
کد مطلب: 115112