رئیس کنگره دندانپزشکان عمومی عنوان کرد؛
کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
 
کم توجهی به پیشگیری و سلامت دهان و دندان در کشور
 
 
رئیس دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، گفت: راهکار اساسی کاهش شاخص پوسیدگی دندان، توجه به سلامت دهان و دندان است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر ، دکتر لیلا عطایی در ارتباط با برگزاری دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، اظهار کرد: این کنگره ۱۹ تا ۲۲ دی ماه ۹۶ در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این کنگره همزمان در ۳ یا ۴ سالن از صبح تا بعداز ظهر برگزار می شود، افزود: تم اصلی دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اندیشه های راهبردی در دندانپزشکی و طرح درمان است.
رئیس دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: شعار کنگره نیز سلامت دهان و دندان در هزاره سوم است چرا که امروزه سلامت دهان و دندان بیشترین معضل به شمار می رود.
عطایی با اشاره به اینکه امروزه مافیای ایمپلنت و صنعت ایمپیلت در حال فراگیر شدن در دنیا است، گفت: امروز به سلامت دهان و دندان در کشور کمتر می پردازیم و کمتر به موضوعات پیشگیری توجه می شود در حالی که حتی در حوزه زیبایی دندان نیز باید به مسئله پیشگیری توجه کرد.
وی اضافه کرد: در صورتی که به سلامت دهان و دندان توجه شود کمتر احتیاج به ایمپیلت پیدا می کنیم همچنین بسیاری از سازمان های اصلی که قرار است سلامت دهان و دندان را ترویج کنند و نباید درمان محور شوند. سازمان های بیمه گر نیز به همین موضوع توجه داشته باشند.
رئیس دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: در این کنگره به سلامت دهان و دندان توجه شده و به این محور توجه شده که چگونه سلامت از دست رفته دهان و دندان را به کشور باز گردانیم.
عطایی خاطرنشان کرد: همچنین باید توجه داشت که اگر در راستای طرح ملی سلامت دهان و دندان گام برداریم و این موضوع را پایه گذاری کنیم شاخص پوسیدگی دندان یا DMF  جامعه کاهش می‌یابد
14
کد مطلب: 113471