فیفا، فدراسیون فوتبال پاکستان را تعلیق کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۱
 
فیفا
 
فیفا
 
فدراسیون جهانی فوتبال، پاکستانی‌ها را به خاطر دخالت مقامات دولتی در امور فوتبال این کشور، مجازات کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، فدراسیون جهانی فوتبال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که فدراسیون فوتبال پاکستان را به خاطر دخالت دولت این کشور در امور فوتبالی مجازات کرده و فعالیت فدراسیون را به حالت تعلیق در آورده است.
طبق اعلام فیفا روز گذشته (سه‌شنبه) جلسه‌ای برای رسیدگی به پرونده دخالت غیرقانونی مسئولان غیرورزشی پاکستان در امور فدراسیون فوتبال این کشور برگزار شده و به موجب آن فعالیت‌های این فدارسیون تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.
اقدام پاکستانی‌ها که نقض اسناسنامه فیفا در مورد عدم دخالت مسئولان دولتی در امور فوتبال کشورهاست، انتصاب یک مدیر توسط قوه قضاییه این کشور برای اداره امور فدراسیون فوتبال بوده است که استقلال آن را زیر سؤال برده است. این تعلیق مادامی که اداره امور فدراسیون فوتبال پاکستان به مسئولان این فدراسیون برگردانده نشود، ادامه خواهد داشت.
به موجب بند 13 اساسنامه فیفا، تعلیق فدراسیون‌ها از سوی فیفا به منزله از دست رفتن تمامی حقوق عضویت‌شان در فدراسیون جهانی فوتبال است. ضمن اینکه تیم‌های فوتبال این کشور حق شرکت در هیچ تورنمنت بین‌المللی را نخواهند داشت. محرومیت فدراسیون‌ها و اعضای آنها از هرگونه برنامه‌های توسعه‌ای که توسط فیفا با کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود هم دیگر پیامد تعلیق فدراسیون‌ها از سوی این سازمان است.
14
کد مطلب: 113312