درس تلخ فوتبال به مثلث وحشت سوری !
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
 
سوریه
 
سوریه
 
ستاره های سوری شاید در رختکن استادیوم آزادی برخی را ناراحت کردند و در شبکه های مجازی رفتار درستی نداشتند اما رفتارشان هیچ کدام غیرفوتبالی نبود و همان فوتبال هم درس سختی به آنها داد به آنها و مثلث وحشتی که سوخت. عمر الخریبین ، بدر السوما و محمود المواس
به گزارش ستاره ها به نقل از عصرایران ؛ دقیقه 120 وقتی توپ با تیر دروازه استرالیا برخورد کرد پیغام واضحی بود برای فوتبالیست های سوری که باید رویای جام جهانی 2018 را ببینند ؛ توپ به تیر خورد و بیرون آمد و داور سوت را زد . 
 
تیم ملی سوریه به این شکل از مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 حذف شد. تیمی که طرفداران زیادی در میان اهالی فوتبال داشت و خیلی ها دوست داشتند ملت حاضر در جنگ را حداقل در عرصه فوتبال پیروز ببینند. اما تیم ملی سوریه با اینکه به بهترین تیم آسیا دو گل در تهران زده بود و در مالزی استرالیا را متوقف کرده بود در نهایت موفق به کسب پیروزی در استرالیا نشد و از حضور در پلی آف بازماند.
 
این شاید درس تلخی باشد از فوتبال به بازیکنان سوری . آنها که در رختکن استادیوم آزادی مغرورانه صعود به جام جهانی را تمام شده می دانستند. شادی پر سروصدای سوری ها در رختکن آزادی هرچند حاشیه زیاد داشت و هرچند بارها گفته شد که از جنس فوتبال بوده است. اما پیام هایی هم از تفکر تیم سوریه به نمایش می گذاشت. سوری ها در روزی که باید خوشحال صعود به پلی آف می بودند خوشحال گل زدن به تیم ملی ایران بودند و خب با زدن 2گل به بهترین تیم آسیا رسیدنش به جام جهانی را تمام شده می دانستند. 
 
ستاره های این تیم نه تنها در این شادی که در فضای مجازی هم حاشیه هایی درست کردند که دوباره نشان از غرور بیش از حد این بازیکنان داشت. اما حالا آنها از جام جهانی حذف شده اند و مثلث هجومی شان رنگ جام جهانی را نمی بینند. عمر الخریبین ، بدر السوما  و محمود المواس را به خاطر دارید؟ آنها می توانستند یک دایی ، خدادادعزیزی و باقری برای فوتبال سوریه باشند. اما حالادیگر مسیر جام جهانی مسدود است و شاید مثلث تهاجمی شان برای همیشه سوخته باشد. 
 
آنها دوسال دیگر درجام ملت های آسیا فرصت درخشش دارند اما کیست که نداند بزرگترین افتخار برای هر بازیکنی حضور در جام جهانی است. البته ایراد بزرگی به فوتبال کم تجربه سوریه وارد نیست . فوتبال انها هیچ وقت در این حد و قواره نبوده که به جام جهانی برسد اما حالا همین فوتبال به آنها درس بزرگی می دهد. 
 
ستاره های سوری شاید در رختکن استادیوم آزادی برخی را ناراحت کردند و در شبکه های مجازی رفتار درستی نداشتند اما رفتارشان هیچ کدام غیرفوتبالی نبود و همان فوتبال هم درس سختی به آنها داد به آنها و مثلث وحشتی که سوخت. عمر الخریبین ، بدر السوما  و محمود المواس
14
کد مطلب: 113268