نشست ترامپ با وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش برای بررسی گزینه نظامی علیه کره‌شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
 
ترامپ
 
ترامپ
 
کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با وزیر دفاع و رئیس ستاد ارتش این کشور گزینه‌های در دسترس آمریکا، برای مواجهه با کره شمالی را بررسی کرده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: بررسی و گفت‌وگوی دونالد ترامپ با جیمز ماتیس، وزیر دفاع و جوزف دانفورد، رئیس ستاد ارتش آمریکا بر گزینه‌های ایالات متحده برای پاسخ به هرگونه دشمنی از جانب کره شمالی بوده است و اینکه اگر لازم باشد این گزینه‌ها برای توقف تهدیدهای هسته‌ای کره شمالی علیه ایالات متحده و هم‌پیمانانش در دستور کار قرار گیرد.
در بیانیه کاخ سفید اشاره‌ای نشده که آیا نشست ترامپ با فرماندهان ارشد کشورش، به این معناست که بحران کره شمالی بغرنج‌تر شده یا خیر.
روز شنبه ترامپ در توئیتی جنجالی گفت که تنها یک چیز در تعامل با کره شمالی تاثیرگذار است. اشاره او به گزینه نظامی بوده که واکنش پیونگ یانگ و مسئولان کشورهای مختلف را در پی داشت.
ترامپ شامگاه پنجشنبه با فرماندهان ارشد ارتش آمریکا و مسئولان نظامی این کشور دیدار کرد که گفته شده به بررسی پرونده ایران و کره شمالی اختصاص داشت.
14
کد مطلب: 113219