دوستی‌مهر:
می‌توانیم قهرمان جام جهانی نوجوانان شویم/ نتیجه‌گرایی در فوتبال ما باید پایان یابد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
 
 
تیم ملی نوجوانان ایران
 
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال نوجوانان معتقد است هر آنچه که عباس چمنیان درباره قهرمانی جام جهانی گفته، از روی شناخت او بوده و فقط یک شعار نیست.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، تیم ملی نوجوانان ایران توانست در دومین بازی خود در جام جهانی فوتبال نوجوانان هند آلمان را با چهار گل شکست دهد و با برتری سه بر یک در بازی نخست مقابل گینه با شش امتیاز به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها صعود کند. 
علی دوستی مهر در گفت و گو با ایسنا، درباره پیروزی تیم ملی فوتبال نوجوانان با چهار گل برابر آلمان و صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی اظهار کرد: شرایط تیم ملی ایران بسیار خوب است. در هر صورت آلمان همیشه آلمان است و نمی‌توان گفت این تیم ضعیف بود. شیر مرده هم همیشه ارزشمند است.
او درباره عملکرد تیم ملی با عباس چمنیان گفت: عباس چمنیان و من در سال 2012 در ژاپن با هم همکار بودیم و توانستیم در آسیا چهارم شویم. او مربی کاردانی است و از دستیران بسیار خوبی هم استفاده می‌کند. وقتی کادر فنی خوبی داشته باشید، موفقیت ممکن خواهد بود. ما در دو بازی گذشته موفق شدیم آلمان و گینه را با گل‌های زیادی شکست دهیم که نشان از سازندگی در تیم ملی نوجوانان است. ان شاء‌الله این تیم در ادامه راه هم موفق باشد و به جایگاه خوبی در این رقابت‌ها برسد.
سرمربی تیم ملی نوجوانان در جام جهانی 2009 و 2013، درباره ادعای عباس چمنیان مبنی بر اینکه تیمش می‌تواند قهرمان جهان شود گفت: در هر صورت عباس چمنینا مربی فهیمی است و وقتی از چیزی صحبت می‌کند، از آن موضوع اطمینان دارد. او به تیمش اعتماد دارد و توانسته در این مدت شناخت خوبی را از بازیکنانش به دست بیاورد.  بارها گفتم که در رده نوجوانان و جوانان نتیجه مهم نیست و باید به فکر سازندگی و پرورش بازیکنان باشیم.
علی دوستی مهر با اشاره به استرس تیم‌های ایرانی برای حضور در رقابت‌های بین المللی گفت: باید به جایی برسیم که هیچ استرسی در بازیکنان و مربیان ایرانی دیده نشود. بازی‌های تدارکاتی کمک زیادی به تیم‌های ملی می‌کند و در از بین رفتن استرس موثر است. زمانی که در سال 2009 توانستیم هلند را شکست دهیم، در هتل بازیکنان این تیم را دیدم که خوشحال بودند و هیچ استرسی نداشتند چون برای نتیجه به این مسابقات نیامده بودند اما بازیکنان ما برای بازی بعد و اینکه مبادا ببازند، استرس داشتند. باید ذهنیت نتیجه‌گرایی در تمام تیم‌های ما از بین برود.
او تاکید کرد: از فدراسیون فوتبال خواهش می کنم استرس را از روی دوش مربیان تیم ملی بردارد و اجازه بدهد آنها به فکر پیش بردن اهداف خود باشند. یک برنامه ریزی خوب در کنار از بین رفتن نتیجه‌گرایی به رشد فوتبال ما کمک می‌کند. امیدوارم تیم ملی ما در این رقابت‌ها به درجات بالاتر صعود کند و به گفته چمنیان قهرمان این مسابقات شویم.
14
کد مطلب: 113189