پس از اما و اگرها در اعزام ایوب موسوی به آمریکا
انوشیروانی: فدراسیون وزنه‌برداری به ابهامات پاسخ دهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳
 
 
سجاد انوشیروانی
 
سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری ایران می گوید ابهاماتی در مورد ایوب موسوی وجود دارد که فدراسیون باید به آنها پاسخ دهد.
به گزارش ستاره ها ؛ سجاد انوشیروانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ایوب موسوی و وضعیت حضور او در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، بیان‌ کرد: آن زمان هم که سرمربی تیم‌ ‌ملی بودم برای ایوب موسوی به شدت برنامه داشتیم و می‌خواستیم او را به رکورد مجموع 400 – 405 کیلوگرم برسانیم و اگر برنامه‌های ما عملی می‌شد، تاکنون به این رکوردها رسیده بود. او پتانسیل‌ خوبی دارد و حقش است که به بهترین مدال ها برسد.
او ادامه داد: فدراسیون  وزنه‌برداری در سال 2015 هم به آمریکا سفر کرده، از این رو روال کار را می داند و اطلاع دارد که چه مدارکی را باید آماده کند. همچنین اگر نقص مدارک در مورد موسوی وجود داشته باید تا این مدت مدارکش را کامل می‌کردند. از آن طرف فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا اعلام می‌کند که اسم او در لیست اولیه نبوده و این ابهاماتی است که فدراسیون وزنه‌برداری باید پاسخ دهد. ایوب موسوی حقش است که در ترکیب تیم‌ ‌ملی باشد، چرا که خیلی زحمت کشیده و پتانسیل‌ بالایی دارد.
سرمربی پیشین تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری درباره حضور برادر کیانوش رستمی در آمریکا نیز، گفت‌: این مشکلی بود که ما ثانیه به ثانیه با آن دست و پنجه نرم می کردیم. فدراسیون نمی‌تواند قهرمان خود را از دست بدهد، چرا که به نتیجه‌ او وابسته است و به آن نیاز دارد. من با تمام احترامی که برای خانواده‌ کیانوش رستمی و برادرش قائل هستم، اما این مساله را رد می‌کنم و اگر سرمربی تیم‌ ‌ملی بودم، اجازه نمی دادم مربی دیگری غیر از کادرفنی یک وزنه‌بردار را کوچ کند، چرا که کادرفنی جایگاه و منزلت خودش را دارد. با این حال امیدوارم تمام ملی‌پوشان، کیانوش و برادرش در مسابقات قهرمانی جهان موفق باشند.
انوشیروانی در پاسخ به این پرسش که هنوز هم معتقد است تصمیم چند ماه پیش او مبنی بر استعفاء صحیح بوده است، تاکید کرد : تصمیمم جدی بود، در حال‌ حاضر هم افتخار می‌کنم که چنین تصمیمی گرفتم. به خودم اجازه نمی‌دهم کاری کنم که جایگاه مربیگری زیر سوال برود و شان آن حفظ نشود.
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که با توجه به محرومیت 9 کشور انتظار کسب قهرمانی تیمی و مدال‌های زیاد از ایران به جا است؟ تصریح کرد: بیشتر کشورهایی که محروم شده‌اند رقیب ما در چهار وزن دوم بودند. ان‌شاء‌الله ملی‌پوشان با قدرت مدال می‌گیرند و تیم ایران هم حتما قهرمان می‌شود. ما هم برای آنها دعا می‌کنیم.
سرمربی پیشین تیم‌ ‌ملی وزنه‌برداری با اشاره به شرایط تیم‌های رده‌های پایه، گفت‌: گفته می‌شود که فدراسیون در رده پایه کار می‌کند و برای تیم‌ها اردو تشکیل می‌دهد، اما این سوال را دارم که این اردوها با چه کیفیتی برگزار می‌شود و چه امکانات رفاهی برای وزنه‌برداران فراهم کرده‌اند. آیا به وزنه‌برداران هم مکمل داده می‌شود و یا فقط مثل پادگان به آنها صبحانه، ناهار و شام  می‌دهند.
او افزود: البته سرمربی تیم‌های ملی پایه بسیار کار بلد است، اما مطمئن هستم که او و کادرش از حمایت کافی برخوردار نیستند، با این حال تا به امروز موفق بوده اند. اگر شهرستان‌ها برگزاری اردوهای تیم‌ ‌ملی را تقبل نکنند، ما حتی در برگزاری اردوی تیم‌ ‌ملی بزرگسالان هم به مشکل بر می خوردیم. واقعا شان نوابغ و اسطوره‌هایی که در تیم‌ ‌ملی بزرگسالان هستند حفظ نمی‌شود. آن زمان که سرمربی تیم‌ ‌ملی بودم برای این جنگیدیم  که این مسائل رفع شود، چرا که عاشق وزنه‌برداری هستم و حرص این را می خورم که ورزشکار  در بهترین شرایط به هدفش برسد.
14
کد مطلب: 113063