پیغام صلح و دوستی باشگاه ورونا به ایران و آمریکا
سیاست در زیر تور بی معنی است/ جواد و توماس، بهترین نمونه‌ها برای مردم جهان هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
 
جواد معنوی‌نژاد
 
جواد معنوی‌نژاد
 
همبازی بودن جواد معنوی‌نژاد از ایران و توماس یاشکه از آمریکا در تیم والیبال ورونا ایتالیا، بازتاب زیادی در رسانه‌های این کشور داشت.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، نخستین بازی رسمی تیم ورونا در فصل 18-2017، ساعت 20:30 روز چهارشنبه مقابل تیم میلان در فینال جام حذفی ایتالیا خواهد بود.
شاگردان نیکولا گربیچ، تنها روز گذشته را با ترکیب کامل تمرین کردند و در دیداری دوستانه به مصاف پیاچنزا رفتند. تعدد بازی‌های دوستانه ملی، باعث شد تا ملی پوشان تیم ورونا، خیلی دیر به این تیم ملحق شوند.
جان آندره‌آ مارکزی، مدیر ورزشی تیم ورونا در مورد تیمش گفت: ما چند روز برای هماهنگی بیشتر فرصت داریم تا تیم، سرو شکل یک تیم کامل به خود بگیرد. همچنین بازیکنانی که اخیراً به تیم ملحق شده‌اند نیاز به زمان بیشتری برای هماهنگی با سایر بازیکنان دارند. با وجود شکست در بازی دوستانه مقابل پیاچنزا،‌ عملکرد تیم، راضی کننده بود.
اما چیزی که بیشتر از بازی، توجه رسانه‌های ایتالیایی را به خود جلب کرد. حضور دو بازیکن ایرانی و آمریکایی در وروناست. همبازی بودن جواد معنوی‌نژاد و توماس یاشکه، بازتاب زیادی در رسانه‌های ایتالیایی داشت. آنها نوشتند با وجودی که دو کشور،‌هیچ ارتباط سیاسی با یکدیگر ندارند اما در زمین ورزش می‌توانند یکی باشند.
معنوی‌نژاد و یاشکه در این مورد گفتند: تنها چیزی که ما به آن فکر می‌‌کنیم، ارائه بهترین بازی ممکن است. سیاست در زیر تور بی معنی است. ورزش همه موانع را از بین می‌برد.
 
باشگاه ورنا نیز در پیغامی گفت: ایران و آمریکا از نظر سیاسی به ویژه در هفته‌های اخیر، دچار مشکلاتی شده‌اند ولی جواد و توماس، بهترین نمونه‌ها برای مردم جهان هستند. آنها به هدف مشترکی دارند که پیشرفت تیم و کسب پیروزی است.
14
کد مطلب: 113048