سابقه نداشته از بازیکنان نونهال تست دوپینگ گرفته شود
کرمی: تکواندوکار نونهال به دلیل اشتباه پدرش دوپینگی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
 
یوسف کرمی
 
یوسف کرمی
 
مدیرفنی تیم تکواندو نونهالان اعزامی به مسابقات جهانی مصر گفت که دوپینگ عضو این تیم به دلیل اشتباه پدرش مثبت اعلام شده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ یوسف کرمی در خصوص مثبت اعلام شدن تست دوپینگ یکی از نفرات تیم تکواندوی نونهالان اظهار داشت: بچه‌ در این سن و سال اصلا به دوپینگ فکر نمی‌کند و متوجه چنین مسائلی نیست که بخواهد این کار را انجام بدهد . پیش از این و در این سال‌ها شاید در موارد معدود در تورنمنت‌ها شاهد مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکاری بودیم اما این برای نخستین بار است که در مسابقات رسمی چنین اتفاقی برای تکواندوی ایران می‌افتد.
وی ادامه داد: اینطور که پیگیری کردیم دوپینگ این بازیکن نیز با اشتباه پدرش صورت گرفته که دارویی برای رشد قد به او تجویز کرده است. پدر این تکواندوکار نونهال در فدراسیون نوشته در این قضیه هیچ کسی دخیل نبوده و  با نظر خودش برای افزایش قد پسرش چنین کاری را انجام داده است. ما به بچه‌ها و خانواده‌هایشان در مدتی یک ماهی که در اختیار ما بودند اعلام کردیم هر داروی مصرف کردند یا می‌کنند به جعفری، پزشک تیم ملی اعلام کنند اما داروی که این بچه مصرف کرده برای 6 ماه پیش بوده و به ما نیز اعلام نشده است.
مدیرفنی تیم ملی تکواندو نونهالان اعزامی به مسابقات جهانی مصر تاکید کرد: متاسفانه با یک ندانم کاری از طرف پدر این بچه شاهد مثبت اعلام شدن تست دوپینگ او و باز پس گرفتن مدالش هستیم.
کرمی در پاسخ به این سوال که از این بازیکنان در ایران تست دوپینگ گرفته نشده است، به تسنیم گفت : این بچه برای شهرستان خونج است و نمی‌دانم در ذهن پدر این بچه، چه می‌گذشته که تصمیم به چنین کاری کرده است . باید در این زمینه آگاهی را بیشتر کنیم چرا که هزینه تست دوپینگ از 20 بازیکن بسیار سنگین است. در این مسابقات نیز از تیم 20 نفره ما تنها برای یک نفر این اتفاق افتاده است.
وی در پایان تاکید کرد: هیچ‌گاه سابقه نداشته که در ایران از بازیکنان این رده سنی تست دوپینگ گرفته شود و دلیل این موضوع نیز این بوده که تمریناتی که این بچه‌ها انجام می‌دادند در سطحی نبوده که احتیاج به دوپینگ داشته باشند. باید از این به بعد به مربیان باشگاهی و خانواده‌ها آگاهی بدهیم و باید خانواده‌ها بدانند بحث کوتاهی قد به خاطر ژنتیک است و با قرص و آمپول اتفاق خاصی نخواهد افتاد. متاسفانه برخی خانواده‌ها تحت تاثیر تبلیغات این داروها قرار می‌گیرند و نتیجه این موضوع را نیز در مسابقات قهرمانی جهان مشاهده کردیم.
14
کد مطلب: 112902