فیلم صحنه پنالتی مشخص است
فغانی: ملت همیشه در صحنه ما بیشتر از استرالیایی‌ها به من توهین کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
 
 
علیرضا فغانی
 
داور ایرانی دیدار سوریه و استرالیا گفت که در داخل کشور بیشتر از استرالیایی‌ها به خاطر پنالتی گرفته شده برای سوریه مورد انتقاد قرار گرفته است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوریه - استرالیا در بازی رفت مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی 2018 روسیه با تساوی یک -یک به پایان رسید. علیرضا فغانی داور ایرانی این دیدار اواخر بازی به سود سوریه پنالتی گرفت که باعث اعتراض استرالیایی‌ها به این صحنه شد. پس از گذشت چند روز هم، استرالیایی‌ها مدعی شدند فغانی به دلیل روابط خوب ایران و سوریه برای سوری‌ها پنالتی گرفته است.

فغانی، در واکنش به این انتقادات اظهار داشت: ما از طرف فیفا فوتبالی انتخاب شدیم و فارغ از هر گونه مسائل سیاسی که به آن اشاره کرده‌اند، قضاوت‌مان را انجام دادیم. خوشبختانه ناظر این دیدار از شکل قضاوت بازی رضایت داشت. نگاه ما فوتبالی است و این بحث‌ها چه داخل و چه خارج از کشور عادی است. همانطور که علیه داوران بین‌المللی سایر کشورها در داخل صحبت کرده و مردم را علیه آنها کرده‌ایم، آنها هم همین بحث‌ها را مطرح کرده‌اند.

وی در مورد صحنه پنالتی تیم سوریه گفت: فیلم بازی مشخص است و نیازی به توضیح نیست.
داور بین‌المللی کشورمان در خصوص اینکه چه اقدامی در رابطه با انتقادات استرالیایی‌ها خواهد کرد، گفت: هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و مسئولان مربوطه اقدامات لازم را انجام می‌دهند. همانطوری که ما در ایران متوجه اعتراض استرالیایی‌ها می‌شویم، مراجع مربوطه هم پیگیر این مسائل خواهند بود. بنابراین نیازی به اقدام من نیست.

فغانی خاطرنشان کرد: اعتراض همیشه به داوران بوده و طبیعی است، اما درباره دیدار سوریه و استرالیا، داخلی‌ها بیشتر توهین کردند، تا استرالیایی‌ها. ملت همیشه در صحنه ما پیام‌ها توهین آمیزی داده‌اند که چرا برای سوریه که در جریان دیدار با ایران توهین کرده‌اند، پنالتی گرفته‌ام.
14
کد مطلب: 112766