فروش 550 میلیون دلاری «IT»/ فیلم جدید ژانر وحشت از «جن‌گیر» پیشی گرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۵
 
فیلم «IT»
 
فیلم «IT»
 
فیلم «IT» در ژانر وحشت، در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران جهانی قرار گرفت.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ «IT» فیلم جدید ژانر وحشت که تنها با بودجه 35 میلیون دلاری توسط آندرس موچتینی ساخته شده است، در گیشه بسیار موفق ظاهر شد و توانست بیش از 550 میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد و با کنار زدن فیلم «جن گیر» به پربیننده‌ترین فیلم ژانر وحشت تبدیل شود.
 
در حال حاضر نیز این فیلم ژانر وحشت در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های اکران جهانی قرار دارد.
این فیلم نقدهای بسیار مثبتی از سوی منتقدان و تماشاگران دریافت کرده و در زمینه‌های کارگردانی و شخصیت‌پردازی بسیار ستایش شده است. منتقدان فیلم را یکی از بهترین اقتباس‌های سینمایی از کتاب‌های «استیون کینگ» نویسنده معروف می‌دانند.
«IT» بیانگر داستان هفت کودک از شهر دری در ایالت مین آمریکاست که در اثر مواجهه با دلقکی ناشناس که قصد آزار و اذیت آنها را دارد، دچار وحشت شده‌اند.
شخصیت اهریمنی در این فیلم «پنی وایز» نام دارد. در ابتدا بازیگران بسیاری برای این نقش در نظر گرفته شده بودند، ولی در نهایت اسکار شگورد برای این نقش انتخاب شد.
کارگردان فیلم تصمیم گرفت ظاهر شخصیت دلقک را با الهام از شخصیت جوکر در فیلم «شوالیه تاریکی» با بازی هیث لجر بسازد تا بهتر بتواند وجود نیروی شر موجود در این شخصیت را به بیننده نشان دهد. اسکار شگورد برای بازی در نقش پنی وایز نظر مخاطبان را به خود جلب جلب کرد و علاوه بر آن توانست نظرات مثبتی از منتقدان سینما دریافت کند.
14
کد مطلب: 112544