الگویی که سبب شد بوفون دروازه‌بان شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
 
بوفون
 
بوفون
 
کاپیتان یوونتوس فاش کرد که یک شخص خاص و یک اتفاق خاص دلیل علاقه‌مند شدن او به دروازه‌بانی بوده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، جان لوئیجی بوفون فاش کرد که توماس انکونو، دروازه‌بان سابق تیم ملی کامرون الهام‌بخش وی برای ایستادن در چارچوب دروازه شده است.
بوفون در مصاحبه‌ای اختصاصی با نشریه مارکای اسپانیا از ماجرایی گفت که در 12 سالگی در خلال رقابت‌های جام جهانی 1990 ایتالیا، برای او رخ داد و زندگی‌اش را متحول کرد.
کاپیتان تیم ملی ایتالیا و یوونتوس در این خصوص گفت: زمانی که بچه بودم، در زندگی‌ام یک شخصیت افسانه‌ای وجود داشت: توماس انکونو، دروازه‌بان کامرون. من بازی‌های او را در جام جهانی 1990 نگاه می‌‌کردم و به خاطر او پس از ایتالیا، کامرون دومین تیمی بود که طرفدارش بودم. جام جهانی 1990 در ایتالیا بود و یادم است که اولین بازی جام میان آرژانتین و کامرون بود. کامرون آن بازی را برد و من هم تصمیم گرفتم که دروازه‌بان شوم.
بوفون در ادامه به باخت سنگین 3 بر صفر اخیر تیم ملی ایتالیا برابر اسپانیا در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه اشاره کرد و افزود: اگر مقابل اسپانیا حواس‌تان نباشد، شدیداً ضربه می‌خورید. بازیکنان اسپانیا تغییر می‌کنند اما فلسفه بازی آنها همیشه یکسان است.
سنگربان بانوی پیر در پایان به باخت تیمش در فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته هم گفت: فکر می‌کنم که در آن دیدار مقابل رئال مادرید می‌توانستیم بهتر از این بازی را مدیریت کنیم.
14
کد مطلب: 110327