نباید ذره‌ای در قابلیت جهانی شدن کشتی پهلوانی تردید داشت
حیدری: کشتی با تمامی ظرفیت‌های خود، در کنار فدراسیون ملی پهلوانی و زورخانه‌ای ایستاده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
 
 
علیرضا حیدری
 
رئیس فدراسیون جهانی پهلوانی گفت: بعد از مسابقات جهانی و اروپایی، کشتی پهلوانی در ایندورگیم آسیایی هم وارد شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: ١٧ کشور آسیایی در رقابت‌های کشتی پهلوانی مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان ( ایندورگیم)شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشتی پهلوانی به صورت رسمی زیر نظر اتحادیه جهانی و باالطبع آن تحت نظارت کمیته بین المللی المپیک فعالیت می کند، پس از برگزاری رقابت‌های جهانی و اروپایی موفق شدیم تا این رشته در رقابت های داخل سالن آسیا نیز وارد شود.

حیدری تصریح کرد: با رایزنی صورت گرفته ١٧ کشور آسیایی در این مسابقات شرکت می کنند که این تعداد کشور برای اولین بار نشان دهنده فعالیت های مناسبی است که  صورت گرفته و باید توسعه یابد.

وی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم کشتی پهلوانی در کنار کشتی آزاد و فرنگی یک سبک کشتی المپیکی  است و ذره‌ای در قابلیت های جهانی شدن آن نباید تردید داشت. از طرف دیگر، ورزش زورخانه ای جزیی جدایی ناپذیر از کشتی است، از این رو با تمام توان تلاش می کنیم تا ظرفیت‌های بین المللی و ملی کشتی در تمامی سبک‌ها (آزاد و فرنگی....)، به ویژه کشتی پهلوانی، به حفظ  و توسعه ورزش زورخانه‌ای و بازگشت این رشته باستانی و کهن به جایگاه درخشان پیشین آن در کشور کمک کند.

دارنده شش مدال  المپیک و جهان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تفاهم نامه مشترک میان فدراسیون کشتی ایران  و فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای که ساختار مشترکی را، برای همکاری تنگاتنگ کشتی پهلوانی و زورخانه در برنامه های مرتبط سالانه تعریف کرده است، کمک می‌کند تا بتوانیم، ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی را به دور از هر حاشیه ای  در کنار هم داشته و حمایت کنیم. کشتی با تمامی ظرفیت‌های خود، در کنار فدراسیون ملی پهلوانی و زورخانه ای کشور ایستاده است.
14
کد مطلب: 108618