​سوال از کی روش؛ چقدر ایران هستید؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۷
 
جواب این است؛ «نیمی از سال. ویژگی‌های سرمربیگری در تیم ملی ایجاب می‌کند که من همواره در رفت و آمد باشم تا بازی‌های رقبا و بازیکنانم را ببینم. در طول دو سال گذشته اما بیشتر در خارج از ایران بوده‌ام چون بازیکنان بیشتری در خارج از ایران داشته‌ام. به‌هرحال من برعکس مربی باشگاهی، ساکنی تمام وقت نیستم.»
 ☑️کی روش تکلیف آنهایی که هر از چندی فیلشان یاد هندوستان می کند و می گویند چرا سرمربی تیم ملی در ایران نیست و چرا مدام به خارج سفر می کند را روشن کرده است.
او به زبان ساده توضیح داده که خیلی وقت ها دلیلی برای ماندن در ایران نیست،چون کاری برای انجام دادن وجود ندارد. نه کسی از او تقاضای برگزاری کلاس مربیگری دارد نه چنین چیزی در قرارداد او قید شده است.

☑️اروپایی های آدم هایی قانونمدار هستند که هر کاری را بر اساس قواعد و موازین موجود انجام می دهند. کی روش هم می گوید تیم ملی در حال حاضر متشکل از چندین لژیونر است که باید کار آنها را دنبال کند. او در واقع خیلی ساده و کوتاه پاسخ منتقدانی را می دهد که دم به ساعت گیر می دهند چرا کی روش در ایران نیست. 

☑️او در ایران نیست چون کارش را در جای دیگری دنبال می کند. مسلما اگر قانون را رعایت نکند و بیش از اندازه در سفر باشد فدراسیون فوتبال طبق قرارداد می تواند با او برخورد کند. 
پس کی روش قانون را هم در نظر می گیرد. این که توقع داشته باشیم کی روش در ایران بماند و در خیابان های تهران بیکار و علاف قدم بزند یا با ماشین دور دور کند انتظاری بی فایده است.
در سبک زندگی او تغییری حاصل نمی شود رفقا؛ این قدر خودتان را اذیت نکنید.

*آرتين زهرابي
11
کد مطلب: 108316