لاله اسکندری:
هنرمندان بايد از توليد ملی حمايت كنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
 
 
لاله اسکندری
 
لاله اسکندری به تحلیل و بررسی فضای تولید ملی و نقش هنرمندان در رشد اقتصادی کشور پرداخت.
به گزار شستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ لاله اسکندری بازیگر سینما و تلویزیون  در خصوص حمایت هنرمندان از تولید ملی و اهمیت این موضوع گفت: من فکر می‌کنم باید به توليدكنندگان احترام بگذاريم. در هر کشوری تولید، نشان‌دهنده رشد اقتصادی آن جامعه است و فکر می‌کنم که ما به عنوان یک هموطن و در مرحله دوم به عنوان یک هنرمند، نیازمند معرفی بهتر تولیدات کشورمان هستیم.

وی افزود: به نظرم فردی که به عرصه تولید وارد می‌شود، دل بزرگی دارد و تا اندازه زیادی از خودگذشته است. در حالی‌ که مسیرهای متنوعی برای امرار معاش وجود دارد، سرمایه‌اش را در بستر تولید و اشتغال به کار می‌اندازد و طیف گسترده‌ای از مردم را مشغول کار می‌کند.

اسکندری اظهار داشت: ممکن است خیلی‌ها این نگاه را نداشته باشند. به همین دلیل می‌بینیم که این روزها واسطه‌گری بیشترین درآمد را دارد ولی حالا کسانی هستند که این نگاه را نسبت به کشور و هموطنان خود دارند. ما هم باید به عنوان یک چهره در کنارشان باشیم و کمکشان کنیم؛ زیرا هر چقدر که کشور ما از لحاظ اقتصادی رشد کند، در آینده اتفاقات بهتری می‌افتد. من خیلی خوشحالم که این فرصت به من داده شد و بیشترین انگیزه‌ام برای پذیرش پیشنهاد همکاری، حمایت از محصولات ملی است.

وی درباره تاثیر حمایت خود بر رشد اقتصادی کشور گفت: اینگونه نیست که یک محصول بی‌کیفیت را تبلیغ کنم، به همین دلیل بر روی این موضوع تحقیق کردم و آنچه نظرم را به خود جلب کرد این بود محصولی تولید شود که به جایی آسیب نرسد. فکر می‌کنم که به هر حال خیلی از ما دغدغه محیط زیست را داریم که در کنار تولید ملی باید به آن توجه ویژه‌ای شود. من مطمئنم که حمایت هنرمندان از محصولات داخلی به شرط با کیفیت بودن کالا، بر رشد اقتصادی کشور مؤثر است.

وی افزود: آنچه که من می‌بینم این است که بیشتر افراد علاقه‌مند به خرید،  به خدمات پس از فروش این محصولات توجه ویژه‌ای نشان دادند. البته موضوع گارانتی در کشور ما به یک کاغذ محصور شده است و به قدری شرایط بهره بردن از آن دشوار بوده که اصولا اجرایی نمی‌شود. به نظر من احترام به مشتری از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های یک تولیدکننده است.  به هر حال معتقدم ما هنرمندان باید از تولید ملی حمایت کنیم و تا جایی که می شود محصولات ملی باکیفیت را تبلیغ کنیم. در چند سال اخیر وزارت ارشاد مجوز فعالیت شخصيت‌ها در تبلیغ محصولات داخلی را داده و تصور می‌کنم من هم جزو اولین خانم‌های فعال در این زمینه هستم و امیدوارم که این حمایتم ادامه پیدا کند.
14
کد مطلب: 108096