عکس یادگاری شکارچی متخلف را به دام قانون انداخت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۷
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان گفت: عامل شکار گسترده حیات وحش شهرستان آرادان از طریق عکس یادگاری شناسایی و به 2 سال حبس محکوم شد.
عکس یادگاری شکارچی متخلف را به دام قانون انداختبه گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ جواد شاه حسینی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان اظهار داشت: از مدت‌ها قبل نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آرادان در جریان تخلفات گسترده یک شکارچی حرفه‌ای در این شهرستان قرار گرفته بودند و چندین بار اطلاعاتی مبنی بر حضور این متخلف در منطقه را به دست آورده و رد وی را در کوه تعقیب کرده بودند، اما هر بار به نحوی از دست ماموران گریخته بود.
وی بیان داشت: با توجه به سرشناس بودن متخلف، با هماهنگی مقام قضایی فرد متخلف بازداشت و در بررسی تلفن همراه وی تصاویری دیگر از تخلفات وی بدست آمد. این تخلفات بدون در نظر گرفتن، فصل، گونه و سن (پیر و جوان) رخ داده بود و شکارچی متخلف هیچگونه مدرکی دال بر قانونی بودن حتی یک مورد از صید و شکار‌های موجود در تصاویر در اختیار ندارد.
متهم پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده تحویل مراجع قضایی شد و بعد از یک هفته بازداشت موقت به 2  سال حبس تعزیری (۱۸ ماه تعلیقی به مدت دو سال) و همچنین بابت مجازات تکمیلی به استناد ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی به منع از هرگونه اقامت یا ورود در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع شهرستان آرادان به مدت 2  سال محکوم شد.
گفتنی است،  بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از صید و شکار غیرمجاز هر قوچ، میش و کل و بز وحشی معادل 100  میلیون ریال تعیین شده است که متهم باید بابت شکار غیرمجاز ۵ راس قوچ و کل وحشی جمعا به مبلغ 500  میلیون ریال را به حساب دولت واریز کند.
14
کد مطلب: 106384