حمید حامی از تفاوت اجرای کنسرت در تالار وحدت و سالن میلاد گفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
 
حمید حامی
 
حمید حامی
 
خواننده آلبوم «فقط نگاه می‌کنم» 13 مرداد در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود.
 به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید حامی در جدیدترین اجرای زنده خود در حالی در تاریخ 13 مرداد در تهران و سالن میلاد نمایشگاه به اجرای برنامه می‌پردازد که در یک سال گذشته تمام کنسرت‌هایش در تالار وحدت روی صحنه رفته و پس از مدت‌ها قرار است، در سالنی به غیر از این تالار به اجرای برنامه بپردازد.
حامی در آستانه کنسرت 13 مرداد خود درباره تفاوت‌های اجرا در این دو سالن معتقد است: «به دو دلیل اجراهایم به تالار وحدت منتقل شد. اولین دلیل اینکه فخر و کلاس تالار وحدت و کلاسیک بودن فضای آن و همچنین فرم و معماری سالن به موزیک و شخصیت و سازبندی و آثار من بیشتر نزدیک است و همین امر باعث شد، تمایل بیشتری به برگزاری کنسرت در تالار وحدت داشته باشم. از طرفی تهیه‌کننده‌ای که با او وارد قرارداد شده بودم، پایه و اساس قرارداد ما را اجرا در تالار وحدت بنا نهاده بود و قرار شد، درصورتی که در تالار وحدت نتوانستیم اجرا داشته باشیم، به سراغ اجرا در سالن‌های دیگر برویم. تمایل خودم برای اجرا در تالار وحدت هم بیشتر بود اما متاسفانه قانون ممنوعیت اجرا در این سالن اعمال شد. حتی برای من که خواننده پاپ کلاسیک هستم و سابقه اجراهایی چون سمفونی ایثار و سمفونی خلیج فارس با ارکستر سمفونیک در تالار وحدت را به تعداد زیاد دارم.
حامی افزود: نمی‌دانم این قانون از کجا می‌آید و علت وضع آن چیست که حتی به من با 17 سال سابقه هنری در موسیقی پاپ کلاسیک، اجازه اجرا در تالار وحدت داده نمی‌شود. همانطور که تاکنون به قوانین احترام گذاشته‌ام باز هم از قانون تبعیت می‌کنم و فعلا اجرا در تالار وحدت را در نظر ندارم، تا شاید روزگاری قوانین تغییر کند. درمورد تفاوت کنسرت در تالار وحدت و سالن میلاد نمایشگاه هم باید بگویم که مسلما حجم و ظرفیت و گنجایش سالن میلاد با تالار وحدت تفاوت دارد. تالار وحدت سالن مربوط به موسیقی کلاسیک است و سالن میلاد، سالن همایشی است که برای کنسرت هم از آن استفاده می‌شود. مسلماً من در تالار وحدت به احترام فضا و مخاطبانی که به آنجا می‌آیند، آثاری را انتخاب می‌کردم که درخور و شایسته فضا و مخاطبان من در آن سالن باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاد.
این خواننده درباره حضورش در یک مسابقه خوانندگی در شهر ارومیه و استقبال چشمگیر از آن نیز گفت: این روزها در شهر ارومیه هستم و به دعوت یکی از شاگردان مسترکلاس آوازم «اردلان سردار شهید» در این شهر حضور دارم. یک مسابقه آواز به نام «خوش صدا» در این شهر به همت شهرداری ارومیه برگزار می‌شود و من و مانی رهنما و سه داور محلی در این مسابقه به عنوان داور حضور داریم و صداهای خوبی هم در این مسابقه شرکت کرده‌اند.
14
کد مطلب: 106224