سید محسن طباطبایی پور:
رابطه عاطفی انسان و اسب را در «من خودم اسبم» به تصویر کشیدیم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶
 
مستند «من خودم اسبم»
 
مستند «من خودم اسبم»
 
سید محسن طباطبایی پور تهیه کننده مستند «من خودم اسبم» بیان کرد که در این اثر رابطه عاطفی انسان و اسب را به تصویر کشیده اند.
به گزارش ستاره ها به نقل از مهر ، سید محسن طباطبایی پور تهیه کننده مستند «من خودم اسبم» درباره این اثر توضیح داد: برای ساخت این مستند به روستای مهرجرد در سمیرم اصفهان رفتیم که یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی ایران را دارا است و بزرگ ترین تولیدکننده سیب و پرورش نژاد اسب دره شوری به حساب می آید.
وی افزود: داستان «من خودم اسبم» در اصطبلی می گذرد که در محل کوچ عشایر قشقایی قرار گرفته است و ما به بهانه آشنایی با زندگی شخصیت اصلی این اثر با نام داوود قرمزی به سختی های پرورش اسب و مسایل حاشیه آن می پردازیم.
این تهیه کننده عنوان کرد: این فرد از ایل قشقایی و از کودکی علاقه شدیدی به اسب و پرورش آن داشته است. او در اصطبل پرورش اسب اردشیر خان مسکوب که از بزرگان ایل قشقایی است کار می کند، به نوعی همه کاره اسب ها شده و به ویژه مربی اسبی به نام شبدیز است.
طباطبایی هدف اصلی این فیلم را نمایش علاقه و عاطفه میان انسان و اسب معرفی و اظهار کرد: محور اصلی این مستند، رابطه عاطفی داوود و شبدیز است و در این بستر طبیعت بسیار زیبای سمیرم را نیز نشان می دهیم. «من خودم اسبم» یک مستند محض است و ما شاهد شخصیت واقعی داوود قرمزی هستیم که هیچ دخل و تصرفی توسط کارگردان در این شخصیت نشده است.
وی ادامه داد: این شخصیت علاقه زیادی به اسب ها از جمله شبدیز دارد که از کودکی او را پرورش داده است. تحقیق این فیلم چیزی حدود ۳ ماه طول کشیده، یک ماه صرف تصویربرداری شده و ۲ ماه هم برای تدوین آن زمان گذاشته شد.
طباطبایی در پایان گفت: این فیلم ۲۵ دقیقه ای که در جشنواره هایی چون «سینماحقیقت» در بخش مسابقه شرکت داشته است، به صورت فول اچ دی به ۲ طریقه زمینی و هوایی تصویربرداری شده است.
«من خودم اسبم» به کارگردانی جمشید ابرازی، شنبه ۲۴ تیر ماه ساعت ۲۱ از مجموعه «سینماحقیقت» شبکه مستند روی آنتن می رود و یکشنبه ۲۵ تیر ماه ساعت ۹:۳۰ بازپخش می شود.
14
کد مطلب: 106151