وقتی تمام فوتبال ایران اسیر زیاده‌خواهی اسپانسر شده است
از مردم پول می‌گیرند و برای فوتبال ایران تعیین تکلیف می‌کنند/ سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش کجای ماجرا هستند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
 
 
استقلال و پرسپولیس
 
اسپانسر استقلال و پرسپولیس با وجود اینکه از مردم پول می‌گیرد، اما برای ‏ساختاری که مردم به‌صورت مستقیم با آن درگیر هستند، تعین تکلیف می‌کند، در واقع فوتبال ایران این روزها اسیر زیاده‌خواهی این اسپانسر شده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از  خبرگزاری تسنیم، خیلی جالب است که از مردم پول بگیریم و برای یک ساختار گسترده که مردم با آن درگیر هستند، تعیین تکلیف کنیم، این کاری است که اسپانسر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌کند. معمولاً اسپانسرها به این شکل عمل می‌کنند که پولی را هزینه می‌کنند تا از کنار آن محصولی را تبلیغ کرده تا نفع اقتصادی ببرند، اما شرایط اسپانسر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به این شکل نیست. این اسپانسر نه محصولی دارد و نه چیزی را تبلیغ می‌کند، بلکه فقط در حال بردن نفع اقتصادی است و هواداران تیم‌های پرطرفدار را هدف خود قرار داده است. پول گرفتن از هوادارانی که حتی شاهد مرگ آنها به‌خاطر تعصب و هیجانی که نسبت به تیم‌شان دارند، بوده‌ایم برای این به‌اصطلاح اسپانسر کار سختی هم نیست، اما از این موضوع هم بگذریم به اتفاقات جالبی می‌رسیم.
اسپانسری که هزینه‌ای نمی‌کند و تمام پول خود را از هوادارانی می‌گیرد که با ارسال پیامک از حساب‌شان پول به حساب این اسپانسر واریز می‌شود، حالا برای همه تعیین تکلیف می‌کند. در حالی که از مدت‌ها قبل اعلام شده بود که دیدار سوپرجام فوتبال ایران 30 تیرماه برگزار خواهد شد، سازمان لیگ در این خصوص برنامه‌ریزی کرده و همه چیز برای برگزاری یک بازی رسمی در فوتبال ایران فراهم شده، اما این اسپانسر می‌خواهد حتی برنامه‌ریزی رسمی یک سازمان را به هم بزند. از نفس برگزاری دربی دوستانه هم بگذریم که ایرادهای زیادی دارد، باید به برنامه‌ریزی آن اشاره‌ای داشت؛ اینکه پیش از این گفته می‌شد این بازی 25 تیرماه برگزار خواهد شد، اما گویا اسپانسر دو تیم توانایی هماهنگی منظم این بازی را نداشت تا دوباره تاریخ را تغییر بدهد و در نهایت اعلام شده دربی اروپایی دو تیم 31 تیرماه در ورزشگاه آرمینیا بیله‌فلد برگزار خواهد شد.
این دیدار در شرایطی برگزار می‌شود که بازیکنان و مربیان دو تیم راضی به برگزاری آن نیستند و این مخالفت خود را به‌جز راه مستقیم، از راه‌های مختلف اعلام کرده‌اند. وقتی که بازیکنان پرسپولیس مصاحبه می‌کنند که بازی سوپرجام باید برگزار شود، برانکو عدم رضایت خود را اعلام کرده و خواسته تیم به تهران برگردد و در نهایت بیانیه رسمی باشگاه که با قاطعیت اعلام کرده در بازی سوپرجام شرکت می‌کند. استقلالی‌ها هم خیلی مایل به این کار نیستند و تنها دلیلی که مدیران دو باشگاه را وادار به حمایت از برگزاری این دیدار کرده، مسائل مالی است، در این باره هم صحبت بسیار است از جمله اینکه هیچ‌گونه شفاف‌سازی از سوی اسپانسر دو باشگاه درباره مسائل مالی صورت نگرفته است.
اسپانسر برای نفع خود هر کاری می‌کند و گویا کسی هم جلودارش نیست، اسپانسری که در حال تعیین تکلیف برای فوتبال ایران است. سازمان لیگ 30 تیرماه را تاریخ برگزاری سوپرجام اعلام کرده و 31 تیرماه نیز مراسم برترین‌های لیگ شانزدهم برگزار خواهد شد که باتوجه به قهرمانی پرسپولیس و آقای گلی مهدی طارمی برگزاری این مراسم بدون اعضای این تیم معنایی ندارد. سازمان لیگ که به برگزاری منظم این مراسم هم تأکید داشته، حالا اسیر دست اسپانسری شده که پولش را از مردم می‌گیرد. مشخص نیست که سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان که متولی ورزش کشور و صاحب دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است، کجای ماجرا قرار دارند و نقش‌شان چیست و چرا اجازه می‌دهند یک شرکت برای سود مالی خود همه را در بلاتکلیفی نگه‌دارد و همه چیز را در فوتبال ایران به هم بریزد.
14
کد مطلب: 106121