عرضه اولین خودروی خودران برقی در آمریکا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
 
جنرال موتورز خودروی Chevrolet Bolt EV را به عنوان اولین خودروی خودران الکتریکی به زودی وارد خیابان‌های سان‌فرانسیسکو و دیترویت می‌کند.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرآنلاین: جنرال موتورز خودروی Chevrolet Bolt EV را به عنوان اولین خودروی خودران الکتریکی به زودی وارد خیابان‌های سان‌فرانسیسکو و دیترویت می‌کند.
 
 عرضه اولین خودروی خودران برقی درخیابان‌های آمریکا توسط جنرال موتورز

جنرال موتورز اولین سازنده خودرو است که خودران برقی را به تولید انبوه رسانده و پس از ساخت و آزمایش 180 خودروی Chevrolet Bolt EV می‌خواهد آن را به صورت تجاری وارد خیابان‌های آمریکا کند.

سازنده آمریکایی با کمک Cruise Automation اولین برنامه و اپلیکیشن خودران را به صورت اختصاصی روی خودروهای خود سوار کرده است.
 
 عرضه اولین خودروی خودران برقی درخیابان‌های آمریکا توسط جنرال موتورز

 سال گذشته فیات کرایسلر 100 خودروی هیبریدی از نوع Pacifia Minivan را برای کمپانی Waymo (اینک متعلق به گوگل است) ارسال کرد تا کامپیوتر و برنامه‌های خودران را روی آن نصب کنند اما جنرال موتورز تمام عملیات نرم افزاری و سخت افزاری را داخل کارخانه آمریکایی خود انجام داده است.
 
 عرضه اولین خودروی خودران برقی درخیابان‌های آمریکا توسط جنرال موتورز

خودروی Chevrolet Bolt EV چهل سنسور و دهها دوربین دارد و رادار مخصوصی ترافیک را چک می‌کند. سنسور LIDAR بالای خودرو نصب شده تا نقشه 3 بعدی از هر چه می‌بیند را به صورت آنلاین تهیه کرده و برای آنالیز به رایانه مرکزی بفرستد. همچنین از طریق مانیتور 10.2 اینچی شما قادرید خودرو و اطراف آن را با ویوی پرنده از بالا (اگر با سرعت پایین رانندگی کنید) ببینید. در ازای هر بار شارژ نیز می توان 238 مایل رانندگی کرد.

جنرال موتورز 50 خودرو از این مدل را در خیابان‌های آمریکا تست کرده و 130 خودروی دیگر به جاده‌ها افزوده خواهد شد.
14
کد مطلب: 105218