نمایش تیم جوانان، نسل جدیدی به فوتبال ایران معرفی کرد
نورافکن: سطح توقعات از تیم جوانان بالا رفته بود/ ۱۱ بازیکن پرتغال در سطح خیلی بالایی بودند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
 
امید نورافکن
 
امید نورافکن
 
کاپیتان تیم جوانان ایران گفت: تیم جوانان آنقدر خوب بود که توقعات را از خود بالا برد.
به گزارش ستاره ها و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، امید نورافکن درباره عملکرد تیم جوانان در رقابت‌های جام جهانی اظهار داشت: به نظرم، تورنمنت خوبی را سپری کردیم. فکر می‌کنم پس از بازی اول و دوم توقعات از تیم بالا رفت. 19 بازیکن، جزو تیم‌های لیگ برتر هستند و این جزو پوئن‌های تیم بود.
وی ادامه داد: حذف از این مسابقات به ما لطمه روحی زد. پس از بازی نخست، صعودمان را قطعی می‌دانستیم که به هر حال رخ نداد. کادر فنی دلیل این اتفاق را بهتر از ما می‌داند و حتما بازی‌ها را می‌بینند و بهتر نظر می‌دهند. سطح بازی‌های جام جهانی خیلی بالا بود و خدا را شکر جام را خوب شروع کردیم. در بازی دوم، ما دو بر صفر مقابل زامبیا پیش بودیم، اما یک دفعه بازی عوض شد و تنبیه شدیم. توانی هم گذاشتیم که به بازی برگردیم. یک توپ در بازی مقابل زامبیا به تیر دروازه خورد و گل نشد. آن بازی را باختیم و سعی کردیم در مسابقه با پرتغال نتیجه بگیریم. با تساوی هم صعود می‌کردیم که متأسفانه در این بازی هم شکست خوردیم، اما از نظر من  ساختار دفاعی‌مان خیلی خوب بود. در فاز دفاعی تیم ما جزو تیم‌های خوب تورنمنت بود.
کاپیتان تیم فوتبال جوانان خاطرنشان کرد: ما تیم‌های امید و ملی را داشته و در رده باشگاهی هم حضور داریم سطح بازی در جام جهانی با سطح فوتبال کشورمان خیلی فرق می‌کرد و تجارب ارزشمندی را برای‌مان به همراه داشت. 11 بازیکن پرتغال در سطح بالایی بازی می‌کردند و درصد مالکیت کمی به ما می‌دادند. برد مقابل کاستاریکا خیلی شیرین است و همیشه در ذهن ما می‌ماند. تیم‌های ایران همیشه سعی می‌کنند به جام جهانی بروند، اما این تیم آنقدر خوب بود که توقعات بالا رفت و مردم به فکر حضور در پلی‌آف بودند. من در پیام‌هایی که مردم برای بازیکنان تیم ایران می‌گذاشتند، این موضوع را فهمیدم که چقدر توقع از فوتبال ما بالا رفته است.به طور حتم با نمایشی که این تیم ارائه داد، نسل جدیدی به فوتبال ایران معرفی شده است.
14
کد مطلب: 103314