ربیعی خبر داد
سبد حمایت غذایی به مناسبت ماه مبارک رمضان از فردا توزیع می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۸
 
علی ربیعی
 
علی ربیعی
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان نخستین سبد حمایت غذایی در سال ۹۶ از فردا توزیع می شود.
 به گزارش ستاره ها به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه جتماعی  گفت:  امسال سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان  را با مجموع هزینه 220 میلیارد تومان توزیع می کنیم. 
 
وی ادامه داد: خانوارهایی که تحت پوشش قرار می گیرند 3 میلیون و  888 هزار و 574 خانوار هستند که با بعد خانوار تقریبا بیش از 10 میلیون نفر می شوند .
 
وی افزود: علاوه بر آن زنان باردار و کودکان دارای سوء تغذیه نیز از قبل شناسایی شده اند که آن‌ها در این پوشش حمایتی قرار می گیرند .
 
وی تصریح کرد: از آنجایی که در ماه مبارک رمضان قرار داریم و مصرف بیشتر به سمت پروتئین است کالاهای درنظر گرفته شده شامل گوشت قرمز، گوشت سفید ، روغن ، برنج ، خرما، حبوبات و سایر کالاهای مصرفی ماه مبارک است که  هرکسی می تواند از هریک از اقلام به هر مقداری که می خواهد خرید کند .
 
وی افزود: تنوع نیز وجود دارد و افراد می توانند به فروشگاه هایی که قبلا در سایت اعلام شده مراجعه کنند و با اختیار خود می توانند نه یک بار بلکه چند بار خرید خود را انجام دهند . مطالعه ای انجام شده که  نشان می دهد معمولا خرید ها در سه ماه انجام می شود و سه ماه نیز فرصت دارند .
 
وی افزود: برای خانوارهای یک نفره حدود  30 هزار تومان، دونفره 60 هزار تومان و خانوار های 3 نفره به بالا به ازای هر نفر 10 هزار تومان افزوده می شود که در نهایت تا سقف  120 هزار تومان کالا دریافت خواهند کرد .
 
دکتر ربیعی تاکید کرد: این اولین سبد حمایت غذایی ماه مبارک رمضان است که مطابق سیاست هایی که در گذشته داشته ایم آن را گسترش خواهیم داد . روز گذشته جلسه ای درکمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه برگزار کردیم و یکی از مباحث ما این بود که جمعیت تحت پوشش سبد حمایت غذایی را مقداری تجدید نظر کنیم و بیشتر به سمت هزار روز اول زندگی برویم و اگر بتوانیم همین جمعیت فعلی را با یک سری جمعیت جدید، شاید درمقاطع خاص، نیازمند سبد غذایی باشند را هم پوشش دهیم. برای آینده ارائه سبد غذایی گسترش این چنینی نیز خواهد داشت .
14
کد مطلب: 103217