در راه المپیکی شدن این ورزش با تمام وجود تلاش می‌کنیم
حیدری: کشتی پهلوانی در بازی‌های داخل سالن آسیا شرکت می‌کند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
 
علیرضا حیدری
 
علیرضا حیدری
 
رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی گفت: کشتی پهلوانی در بازی‌های داخل سالن آسیا (ایندورگیم) در ترکمنستان شرکت می‌کند.
به گزارش  ستاره هاو به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا حیدری  اظهار داشت: با توجه به  تشکیل کمیته مستقل کشتی پهلوانی زیرنظر "اتحادیه جهانی کشتی" و قرار گرفتن این رشته از کشتی‌های سنتی در برنامه های مدون اتحادیه مذکور، پس از برگزاری رقابت های اروپایی در صربستان و کلاس مربیگری و داوری در قاره آمریکا، برنامه بعدی کمیته پهلوانی، شرکت در بازی های داخل سالن آسیا ( ایندورگیم) در ترکمنستان است.

وی در مورد مطالب مطرح شده از سوی مسئولان فدراسیون بین المللی زورخانه ای در مورد فعالیت در کشتی پهلوانی اظهار داشت: هدف مجموعه ما در کمیته پهلوانی اتحادیه جهانی کشتی، توسعه کشتی پهلوانی با کمک فدراسیون کشتی ایران در دنیاست تا بتوانیم با توجه به سیاست های کمیته بین المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی، این ورزش اصیل ایرانی را در بلند مدت وارد چرخه ورزش‌های المپیکی نمائیم.
حیدری تصریح کرد: در راه المپیکی شدن و پیشرفت این ورزش با تمام وجود تلاش می کنیم و در راستای اعتلای این رشته هیچ کوتاهی انجام نخواهیم داد.
وی در پایان گفت: هماهنگی های لازم با فدراسیون‌های کشتی کشورهای آسیایی برای حضور در رقابت‌های ایندورگیم از طریق کمیته پهلوانی اتحادیه و شورای کشتی آسیا در حال انجام است و بزودی تعداد کشورها و کشتی گیران شرکت کننده در این مسابقات اعلام خواهد شد.
14
کد مطلب: 103037