نصیر شلال: بعضی‌ها از نتیجه گرفتن ما خوشحال نشدند/ حمایت نشویم نتایج بدتر از جهانی ۲۰۱۵ می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
 
 
نصیرشلال
 
مشاور سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: در حد توان در این مدت با شرایط کنار آمدیم اما اگر می‌خواهیم در مسابقات جهانی نتیجه بگیریم باید شرایط خوبی باشد و حمایت شویم در غیر این صورت شاید نتایجی بدتر از مسابقات جهانی سال ۲۰۱۵ بگیریم.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، تیم ملی وزنه‌برداری مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی را توانست با موفقیت پشت سر بگذارد اما کار اصلی تیم ملی ازالان به بعد آغاز می‌شود که باید در شرایطی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آماده شود و این در شرایطی است که مشکلاتی پیرامون این تیم وجود دارد.  نواب نصیر شلال در گفت‌وگو با ایسنا در مورد این مشکلات و انتظاراتی که کادر فنی دارد صحبت کرد. در ادامه گفت‌وگو با نصیرشلال را می‌خوانید:
- شاید خیلی‌ها منتظر بودند که کادرفنی جوان تیم ملی در قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی چه نتایجی می‌گیرد. تا کنون چقدر از عملکرد خودتان راضی بودید؟
بعضی افراد واقعا نگاه‌شان حمایتی نیست و شاید اصلا خوشحال نشدند که در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی نتایج خوبی گرفته شد. اما در این مدت با وجود این که شرایطی پیش آمد که امکانات کم بود، توانستیم کار را جمع کنیم و در نهایت نتایج خوبی هم به دست آمد.
او ادامه داد: فکر می‌کنم دیگر این دو رویداد برای نشان دادن خود کافی باشد و الان وقت حمایت و اعتماد کردن است. ما همه ایرانی هستیم و می‌خواهیم کشورمان موفق باشد بنابراین اگر حمایت‌ها بیش‌تر باشد فکر می‌کنم در آینده هم موفق باشیم.
- در دو رویدادی که پشت سر گذاشتند از نفرات جدید هم در ترکیب استفاده کردید؛ ریسک نکردید؟
برای پشتوانه‌سازی باید هزینه داد. در مسابقات قهرمانی آسیا سه نفر و در بازی‌های کشورهای اسلامی دو نفر برای نخستین مرتبه به رویداد بین‌المللی اعزام می‌شدند. به هر حال وزنه‌برداری که قرار است روی تخته برود استرس دارد؛ حالا اگر بی‌تجربه هم باشد بر روی عملکردش تاثیر دارد. با این حال اگر می‌خواهیم برای بازی‌های آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ نفر داشته باشیم که روی تخته برای مدال بجنگد باید از الان کار را شروع کنیم.
 او افزود: در ایران همه نتیجه گرا هستند و اگر نتیجه خوب نباشد انتقاد می‌کنند و  کسی کار و تلاش را نمی‌بیند. در حالی که اگر ما می‌خواهیم در آینده تیم ملی خوبی داتشه باشیم باید از الان بر روی وزنه‌بردارها کار کنیم. ما که نمی‌توانیم در المپیک از ورزشکاری که اولین حضورش در مسابقات را تجربه می‌کند بخواهیم برای ما مدال بگیرد. پشتوانه‌سازی یعنی همین کاری که داریم انجام می‌دهیم و البته نیاز به حمایت و هزینه دارد. در این مدت حمایت واقعا کم بوده و با غیرت ورزشکاران و تلاش خودمان توانستیم کار را جمع کنیم. از این به بعد باید شرایط بهتر باشد چرا که در این صورت بر روی سرعت کار ما هم تاثیر می‌گذارد.
- با توجه به این که عنوان کردید در این دو رویداد کادرفنی توانست خودش را ثابت کند، اکنون برای مرحله جدید اردو چه مطالباتی را از فدراسیون و شورای عالی فنی دارید؟
ما کمبود و کاستی‌هایی که داشتیم را با رییس فدراسیون مطرح کردیم و نیازهای‌مان را گفتیم . حالا قرار است قبل از شروع اردوها جلساتی نیز برگزار شود تا احتیاجات‌مان را برای ادامه کار به صورت رسمی اعلام کنیم تا در ادامه کار فراهم شود. ما برای این که به نتیجه برسیم باید شرایط خوب و ابزارهای مورد نیاز را داشته باشیم.  
- در مورد مشخص شدن تکلیف ملی‌پوشانی که در اردو نیستند نیز خواسته‌ای دارید؟
قطعا در جلساتی که خواهیم داشت یکی از مواردی که پیش‌بینی کرده‌ایم در مورد آن صحبت کنیم و به نتیجه برسیم، وضعیت ملی پوشانی است که در اردو نیستند. البته خیلی مسائل دیگر هم هست که می‌خواهیم در این جلسات صحبت کنیم تا حل شوند.
- فکر نمی‌کنید باید  خیلی مسائل زودتر از این حل می‌شد؟
بله. واقعا امکان این بود بعضی شرایط زودتر از این تغییر کند. ما هم در حد توان با شرایط کنار آمدیم. حالا انتخابات فدراسیون جهانی که تمام شود فکر می‌کنم فدراسیون، کادرفنی  و ورزشکاران با تمرکز بیش‌تری برای مسابقات پیش‌رو آماده می‌شوند.
  - در مسیری که برای مسابقات جهانی پیش‌رو دارید چه ابزارهایی نیاز است تا بتوانید برنامه‌های خود را عملیاتی کنید و در نهایت خاطره نه چندان خوب مسابقات جهانی ۲۰۱۵ دوباره تکرار نشود؟
فکر می‌کنم اگر حمایت شویم ان‌شالله بتوانیم نتیجه سال ۲۰۱۵ را جبران کنیم اما باید دید این حمایت به چه شکل است. ما هم انتظارات زیادی نداریم. در کل بعد از المپیک توجهات به ورزش کم شده است. اگر می‌خواهیم در مسابقات جهانی نتیجه بگیریم باید از الان به فکر بوده و شرایط خوبی داشته باشیم تا کار کنیم در غیر این صورت شاید نسبت به سال ۲۰۱۵ نتایج بدتری هم بگیریم.
- وزنه‌برداری در حال حاضر مهره‌هایی دارد که با جمع کردن آن‌ها کنار یکدیگر می‌توان تیم خوبی را برای جهانی آماده کرد. چقدر جمع کردن این مهره‌ها و ساختن تیم منسجم امکان‌پذیر است؟
ما نفرات خوبی داریم اما در حال حاضر هر کدام به یک دلیل پراکنده هستند. سهراب مرادی و کیانوش رستمی مشکلات و شرایط خاص خود را دارند. بهداد سلیمی مصدوم است و سعید علی‌حسینی هم مدت‌ها محروم بوده است. جمع  و جور کردن این مسائل شرایط و پروسه خاص خود را دارد. برنامه این است که قبل از شروع اردوها مسائل را ساماندهی کنیم. اگر نتوانیم خوب افراد و شرایط را مدیریت کنیم نتیجه قابل قبولی هم نمی‌توانیم بگیریم.
- تجربه حضور در کادرفنی تیم ملی را چطور می‌بینید؟
تقریبا خوب است و تجربه خوبی محسوب می‌شود. فکر می‌کنم اگر حمایت شویم و بعضی امکانات را داشته باشیم کار کردن اصلا سخت نیست.
- در این مدت به نظر می‌رسد هماهنگی خوبی بین کادرفنی به وجود آمده است؟
سجاد انوشیروانی در مورد مسائل هم‌فکری می‌کند. فکر می‌کنم یکی از دلایلی که کار خوب پیش می‌رود همین است.
14
کد مطلب: 102804