اَمل عَلَم الدین وکیل معروف
گذری بر زندگی شگفت انگیز اَمل عَلَم الدین فعال حقوق بشر و همسر جورج کلونی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸
 
 
اَمل عَلَم الدین
 
اَمل کار خود را بهار سال ۲۰۱۵ با سخنرانی در دانشکده حقوق موسسه حقوق بشر آغاز نمود.او هنوز نیز به عنوان استاد مهمان در لیست اساتید دانشگاه قرار دارد.
به گزارش ستاره ها به نقل از روزیاتو؛ اَمل عَلَم الدین یکی از قوی ترین و شناخته شده ترین وکلای حقوق
بشر دنیا به شمار می آید. این وکیل لبنانی الاصل چندی پیش با جورج کلونی از چهره های مطرح هالیوود ازدواج کرد. اَمل و کلونی هفته قبل اعلام کردند که آن ها در ماه ژوئن منتظر دو بچه دوقلو هستند.
از آن جایی که اَمل در دانشگاه آکسفورد و دانشگاه نیویورک تحصیل کرده است همواره موکلان شناخته شده
ای به او مراجعه می کنند از جمله یولیا تیموشنکو نخست وزیر اسبق اوکراین و جولین آسانژ بنیانگذار سایت ویکی لیکس (WikiLeaks). در ادامه به گوشه هایی از زندگی پر فراز و نشیب اَمل علم الدین اشاره خواهیم کرد.
نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین
اَمل کلونی (عَلَم الدین) یک وکیل بریتانیایی ۳۹ ساله است که در زمینه مد و لباس نیز فعالیت دارد.
نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین
وی همچنین همسر بازیگر ۵۵ ساله معروف هالیوودی جورج کلونی است و این دو در آینده ای نزدیک دارای دو بچه دوقلو خواهند شد. اَمل در لبنان به دنیا آمده است اما خانواده او در جریان جنگ های داخلی سال ۱۹۸۲ لبنان به بریتانیا مهاجرت کردند و همواره این موضوع را با آوارگانی که وکالت آن ها را بر عهده می گیرد در میان می گذارد.
وقتی که او و همسرش جورج کلونی با آوارگان سوری در برلین ملاقات کردند، اَمل گفت:”خانواده من نیز از یک جنگ خانمان سوز داخلی در سال 1982 فرار کردند و بسیار خوش شانس بودند که یک کشور اروپایی به آن ها پناهندگی اعطا کرد”.

اَمل مدرک کارشناسی حقوق از کالج سنت هیو (St. Hugh) دانشگاه آکسفورد و مدرک کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه نیویورک را دریافت کرده و علاوه بر انگلیسی به زبان های عربی و فرانسوی نیز مسلط است.
او دوران کارورزی خود را به عنوان وکیل حقوقی در سال ۲۰۱۰ در موسسه حقوقی داتی استریت چیمبرز ( Doughty Street Chambers) آغاز کرد وبعدها به صورت تمام وقت به تیم حقوق بین الملل این موسسه پیوست.
اَمل یکی از شناخته شده ترین وکلای حقوق بشری دنیا به شمار می آید.

اَمل عَلَم الدین وکیل معروف
او وکالت پرونده های پر سر و صدایی از جمله پرونده یولیا تیموشنکو نخست وزیر سابق اوکراین و دادخواست کشور ارمنستان در تلاش برای به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارامنه را بر عهده داشته است. همچنین او وکالت تعدادی از زنان یزیدی که از اقلیت های مذهبی منطقه کردستان عراق هستند و تحت آزار، شکنجه و تجاوز نیروهای داعش قرار گرفته بودند را متقبل شده است.
نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین
 
همچنین وی وکالت جولین آسانژ بنیان گذار سایت ویکی لیکس را در پرونده استرداد جنجالی او به سوئد در سال ۲۰۱۱ بر عهده داشت. اَمل همچنین وکالت دولت یونان در دعوای حقوقی برای باز پس گیری مجسمه های
باستانی معبد پارتنون (Parthenon) از بریتانیا را در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بر عهده داشت.

کمک او به رییس جمهور مالدیو
او به محمد نشید (Mohamed Nasheed) رییس جمهور سابق مالدیو کمک کرد که پس از ۱۳ سال از زندان آزد شود. با تلاش های اَمل، سازمان ملل زندانی شدن نشید را نقض قوانین بین المللی اعلام کرد آشنایی با جورج
او در سال ۲۰۱۳ در ایتالیا و در جریان یک مراسم خیریه جمع آوری کمک مالی با جورج کلونی آشنا شد.
کلونی ادعا کرده است که در همان نگاه اول دریافته که باقی مانده عمرش را باید با اَمل بگذراند. این دو در سپتامبر ۲۰۱۴ و یک سال بعد از اولین ملاقات در شهر ونیز ایتالیا با هم ازدواج کردند و حق فروش عکس های عروسی آن ها صرف امور خیریه شد.
نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین
مراسم عروسی آن ها در هتل بزرگ کانال امان (Aman Canal Grande hotel) برگزار شد. اَمل در سال ۲۰۱۵ تدریس در دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا را آغاز کرد. اَمل کار خود را بهار سال ۲۰۱۵ با سخنرانی در دانشکده حقوق موسسه حقوق بشر آغاز نمود. او هنوز نیز به عنوان استاد مهمان در لیست اساتید دانشگاه قرار  دارد.نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین دیدار جورج و اَمل عَلَم الدین او و جورج کلونی در سال ۲۰۱۶ با پاپ  فرانسیس در واتیکان دیدار کرده و در مورد وضعیت بغرنج پناهندگان صحبت کردند.
اَمل برای آزادی موکلش محمد نشید با دیوید کامرون نخست وزیر سابق بریتانیا نیز دیدار داشت. با وجود مشغله کاری فراوان او توانست در جشنواره های سینمایی معتبری مانند فستیوال کن و مراسم گلدن گلوب در سال ۲۰۱۵ نیز شرکت کند که در مراسم اخیر جایزه یک عمر فعالیت هنری سیسیل بی دمیل به شوهرش، جورج کلونی، اهدا شد.
نگاهی به زندگی اَمل عَلَم الدین
جایزه جورج
جورج هنگام دریافت جایزه اش از اَمل تشکر کرد و گفت: “خیلی سخت است که بعد از سال ها انتظار و ۵۳ سال تنها زندگی کردن کسی را دوست داشته باشی. اَمل! آشنایی من و تو یک معجزه بود. برای افتخار کردن چیزی با ارزش تر از ازدواج با تو ندارم که به آن ببالم”. به نظر می رسد که علاقه این دو کاملاً دو طرفه است.
14
کد مطلب: 102426