نماینده آمریکایی: ترامپ بالاتر از قانون نیست؛ وی باید استیضاح شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
اَل گرین
 
اَل گرین
 
نماینده دموکرات کنگره آمریکا با اشاره به اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا، گفت برای اثبات اجرای قانون به صورت یکسان، باید وی را استیضاح کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، اَل گرین، نماینده دموکرات کنگره آمریکا، ضمن درخواست استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفت کنگره باید ثابت کند قوانین برای همه به طور یکسان اجرا می شود.
 
به نقل از  روزنامه واشنگتن تایمز، این نماینده کنگره از ایالت تگزاس گفت: «رئیس جمهور ترامپ بالاتر از قانون نیست. وی مرتکب اقدامی شد که سزاوار استیضاح است. اقدامی غیر از این، موجب می‌شود برخی آمریکایی‌ها احترام به هنجارهای اجتماعی و تبعیت از این هنجارها را از دست بدهند.»
 
گرین افزود اخراج جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، تلاشی برای ارعاب و مانع شدن از بررسی اف‌بی‌آی درباره ارتباط‌های غیرقانونی احتمالی افراد در ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه بود.
 
وی جدیدترین فرد از حزب دموکرات است که مسئله استیضاح ترامپ را مطرح کرده است هر چند، بیشتر دموکرات‌ها درباره استیضاح ترامپ گمانه‌زنی کرده‌اند. فقط تعداد اندکی از دموکرات ها خواستار آن شده‌اند که این روند واقعا آغاز شود.
 
ماکسین واترز، نماینده مجلس از ایالت کالیفرنیا، تقریبا از روز آغاز ریاست جمهوری ترامپ، درباره استیضاح وی صحبت کرده، ولی پس از برکناری کومی تلاش خود را افزایش داده است.
 
واترز حتی پیشنهاد کرد رئیس جمهور به مانع شدن از اجرای عدالت در خصوص برکناری کومی متهم شود که به ادعای خانم واترز، تلاشی برای پایان دادن به بررسی درباره روابط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه بود.
14
کد مطلب: 102338