اعلام رای نهایی دادستانی آلمان؛ حمله به اتوبوس دورتموند تروریستی نبود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
 
دورتموند
 
دورتموند
 
دادستان فدرالی آلمان اعلام کرد که انفجار نزدیک اتوبوس تیم بورسیا دورتموند حمله تروریستی نبود.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم، تحقیقات داخلی دادستان‌های فدرالی آلمان هیچ‌گونه شواهد و مدارکی جهت اثبات حمله تروریستی در ماجرای انفجار مسیر اتوبوس تیم بورسیا دورتموند را نشان نمی‌دهند. این اطلاعات و رای نهایی در سایت دادستانی آلمان نیز به صورت رسمی منتشر شد.
تیم بورسیا دورتموند 22 فروردین در چارچوب  مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا  باید به مصاف موناکوی فرانسه می‌رفت. یک ساعت پیش از آغاز این بازی رسانه‌های آلمانی از وقوع انفجار نزدیک اتوبوس تیم بورسیا دورتموند خبر دادند که قصد عزیمت به ورزشگاه را داشت. پلیس آلمان پس از بررسی‌های اولیه از وقوع سه انفجار خبر داد که مصدومیت  مارک بارتا، بازیکن بورسیا دورتموند و اعزام او به بیمارستان را به همراه داشت.
در بیانیه‌دادستانی آلمان آمده است: اداره دادستانی فدرالی آلمان در ابتدا این انفجارها را به گروه‌های اسلامگرای افراطی ارتباط داد اما ادامه تحقیقات آنها هیچ‌گونه شواهد و مدارکی برای اثبات آن نشان نمی‌دهد. در حال حاضر انگیزه اصلی مظنون بازداشت‌شده در انفجارها مسائل مالی بوده است. بنابراین نیازی به حفظ امنیت ملی در این پرونده نیست و این تصمیم توسط دادستانی فدرالی دورتموند و مطابق با قوانین اتخاذ شده است.
14
کد مطلب: 102334