بهترین فوتبالیست سال آلمان به انتخاب هاینکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
 
یوپ هاینکس
 
یوپ هاینکس
 
سرمربی پیشین بایرن مونیخ بهترین بازیکن فصل آلمان را از دید خود انتخاب کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم، یوپ هاینکس که پس از فتح سه‌گانه قهرمانی آلمان و اروپا با تیم فوتبال بایرن مونیخ در سال 2013 از دنیایی مربیگری خداحافظی کرد، در گفت‌وگو با خبرگزاری«SID» آلمان گفت: فیلیپ لام یکی از خارق‌العاده‌ترین بازیکن‌های فوتبال آلمان است. او واقعاً لیاقت این را دارد که در آخرین سال دوران بازیگری‌اش به عنوان بهترین بازیکن سال آلمان انتخاب شود و آرزو می‌کنیم فیلیپ به این عنوان برسد.
هرمان گرلاند، دستیار کارلو آنچلوتی در بایرن مونیخ هم با اشاره به اینکه لام بازیکنی کامل است، اظهار داشت: از دهه 1970 به این طرف هیچگاه بازیکنی به مانند فیلیپ در بوندس‌لیگا ندیده‌ام. چیزی که هیچگاه نمی‌توانم هضمش کنم این است که چرا او هیچ‌گاه از سوی روزنامه‌نگاران ورزشی به عنوان بهترین فوتبالیست سال انتخاب نشده است. شاید لام تماشایی فوتبال بازی نمی‌کند و هر شوتش هم تبدیل به گل نمی‌شود، اما او از سال 2001 تا کنون در بالاترین سطح خود بوده است.
مانوئل نویر، دروازه‌بان سرخپوشان مونیخی هم با تأیید نظر هاینکس و گرلاند خاطرنشان کرد: فیلیپ دوران حرفه‌ای استثنایی داشته است. واقعاً جای تأسف دارد که او هیچ‌گاه به عنوان بهترین فوتبالیست سال آلمان انتخاب نشده است. برای کارهایی که او برای فوتبال آلمان انجام داده، شایسته‌اش بوده که حداقل یکبار به این عنوان برسد.
فیلیپ لام که تا کنون موفق به کسب عنوان بهترین فوتبالیست سال آلمان نشده، در پایان فصل جاری به دوران حرفه‌ای خود پایان می‌دهد.
14
کد مطلب: 102293