برای رسیدن به برنز قهرمان اروپا را بردم
خاکسار: در باکو ۳ بار قرعه‌ها را تغییر دادند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
 
طراوت خاکسار
 
طراوت خاکسار
 
ملی‌پوش بانوان کاراته گفت: در جریان برگزاری بازی‌های کشورهای اسلامی ۳ مرتبه قرعه‌ها را تغییر دادند که این موضوع باعث اعتراض تیم‌ها شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم؛ طراوت خاکسار که موفق شد مدال برنز بازی‌های کشورهای اسلامی را از آن خود کند گفت: متاسفانه در جریان برگزاری قرعه کشی این مسابقات 3 مرتبه قرعه‌‌ها را تغییر دادند که این موضوع باعث اعتراض اکثر تیم‌ها شد. بهانه میزبان برای تغییر قرعه‌ها جا ماندن تیم فلسطین از مراسم قرعه کشی بود.
وی ادامه داد: در وزن 55- کیلوگرم کلا 13 نفر بودیم که با توجه به تغییر پیاپی قرعه‌ها تقریبا تمام مدعیان در یک سمت از جدول قرار گرفتیم و همین موضوع کار را سخت‌تر کرد.  در اولین مبارزه موفق شدم یک بر صفر حریف ازبکستانی را ببرم. در مبارزه دوم از سد سیاکیلا جفری از مالزی که نایب قهرمانی جهان است و طلای بازی‌های اینچئون را داشت گذشتم. در نیمه نهایی  هم مقابل یاسمین آتیا از مصر و نفر سوم جهان در سال 2012 قرار گرفتم  و بعد از تساوی صفر-صفر در وقت قانونی مبارزه در وقت اضافه شکست خوردم.
ملی‌پوش کاراته بانوان اظهار داشت: در ادامه برای کسب مدال برنز در مرحله رپه شارژ به مصاف طوبی یاکان از ترکیه رفتم و در این مبارزه نیز در وقت قانونی به تساوی رسیدم اما با رای داوران موفق شدم ببرم و به نشان برنز برسم. این کاراته‌کای ترکیه 10 روز پیش از برگزاری این بازی ها در رقابت‌های قهرماتی اروپا اول شده و از روحیه و آمادگی بسیار بالایی برخوردار بود.
خاکسار گفت: از نتیجه‌ای که گرفتم رضایت دارم اما معتقدم اگر شرایط در قرعه کشی مناسب تر بود شاید می‌توانستم به مدالی خوشرنگ‌تر برسم اما با این وجود خدا را شکر می‌کنم که توانستم پرچم کشورم را در این میدان به اهتزاز در آورم. تمرینات خوبی را برای این بازی‌ها پشت سر گذاشته بودم و خوشحالم که زحماتم به ثمر نشست. از کادر فنی و مسئولان فدراسیون هم تشکر می‌کنم که در این مدت شرایط را به خوبی برای آماده سازی نفرات مهیا کردند.
14
کد مطلب: 102235