تا زمانی که در موضوعی اطلاع نداشته باشم، ورود نمی‌کنم
فغانی: رئیس کمیته داوران باید پیگیر افزایش دستمزد داوران باشد/ چون تخصص دارم نامزد شورای شهر شدم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
 
علیرضا فغانی
 
علیرضا فغانی
 
داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: دستمزد داوران چند سالی است که افزایش نداشته و رئیس کمیته داوران باید پیگیر این موضوع باشد.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم؛ علیرضا فغانی ، درباره اینکه داوران 13 هفته بدون دستمزد قضاوت کرده‌اند، اظهار داشت: درباره حق الزحمه داوران چندین بار گفته‌ایم که این مقدار در شأن داوران نیست. دستمزد داوران چند سالی است که افزایش نداشته و می‌طلبد که رئیس کمیته داوران (اصفهانیان) پیگیر باشد. متأسفانه هر بار در این باره سؤال می‌کنیم، می‌گویند مصوب شده که دستمزد داوران افزایش یابد، اما این اتفاق نمی‌افتد. واقعیت امر این است که رئیس کمیته داوران باید پیگیر باشد. پرداختی به داوران معمولا در چند مرحله انجام می‌شود. اکنون پس از پایان فصل منتظر هستیم که حق الزحمه داوران پرداخت شود.

داور بین‌المللی کشورمان در خصوص اینکه پولی که داوران دریافت می‌کنند، در قبال قراردادهای میلیاردی بازیکنان ارزشی ندارد، گفت: البته بازیکنان هم گلایه‌‌های خودشان را دارند که همه پول خود را نمی‌گیرند، اما ما هم باید به سمت حرفه‌ای شدن گام برداریم. بنابراین می‌طلبد که در پرداختی به داوران تجدید نظر شود.

فغانی که کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر تهران شده است، در رابطه با انگیزه خود برای حضور در شورای شهر تهران گفت: تا اسمی از من برده می‌شود، همه نگاه‌‌ها به سمت داوری می‌رود ولی واقعیت امر این است که 15 سال است در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری مشغول به کار هستم. از طرفی، 38 سال است که در جنوب شهر یعنی شهرری زندگی می‌کنم و با مسائل و مشکلات مردم از نزدیک آشنا هستم. همین انگیزه باعث شد کاندیدای شورای شهر شده تا در صورت انتخاب، به مردم کمک کنم.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه شورای شهر سیاسی نیست، اما متأسفانه اتفاقاتی که افتاده باعث شده نگاه افراد سیاسی هم به سمت شورای شهر جلب شده و جناح‌های اصول‌گرا و اصلاح‌طلب هم به سمت شورای شهر بیایند. در صورتی که فارغ از مسائل سیاسی، افراد باید تخصص داشته باشند و بتوانند آسایش را برای شهروندان خود فراهم کنند. اگر شورای شهر درگیر سیاست شود، به ضرر مردم خواهد شد.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر تهران با اشاره به انتخاب شهردار این شهر گفت: اگر شهردار تهران با رأی مردم انتخاب شود، بهتر است. درست است که اعضای شورای شهر توسط مردم انتخاب می‌شوند و در نهایت اعضای شورا شهردار را انتخاب می‌کنند، اما اگر شهردار هم توسط مردم انتخاب شود، دیگر مسائلی نظیر سهم خواهی اعضای شورا از شهرداری و مسائلی که در گذشته شاهد بودیم، پیش نمی‌آید و همه اعضا تمرکزشان برای زندگی بهتر مردم خواهند گذاشت.

«هر کسی باید طبق تخصص خودش ورود کند». فغانی با بیان این جمله ادامه داد: اگر من ورزشی هستم، باید در امر ورزش ورود کنم، چون تخصصش را دارم. کسی که متخصص امور حمل و نقل یا مشکلات زیست محیطی است، باید در تخصص خودش ورود کند. البته اعضای شورای شهر باید نسبت به همه مسائل آگاهی داشته باشند. خود من تا زمانی که در موضوعی اطلاع نداشته باشم، ورود نخواهم کرد. امیدوارم مردم فارغ از مسائل سیاسی و حزبی به کسانی که تخصص دارند، رأی دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از حادثه پلاسکو جو زیادی علیه ورزشی‌ها و هنرمندان ایجاد شد در صورتی که همه اعضا به یک اندازه مقصر بودند. این هجمه در رابطه با حادثه پلاسکو ناجوانمردانه بود.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر تهران در پایان گفت: اگر به عنوان عضو شورای شهر انتخاب شدم، سعی می‌کنم با جان و دل کار کرده و اگر انتخاب نشدم برای اعضای انتخابی آرزوی موفقیت خواهم کرد و سعی می‌کنم مثل گذشته در جایگاهی که حضور دارم برای کشورم افتخار آفرین باشم.
14
کد مطلب: 102227