عذرخواهی لاوتزی بابت انتشار عکسی تمسخر‌آمیز برای توصیف چشم بادامی‌ها /عکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۴
 
اسکیل لاوتزی
 
اسکیل لاوتزی
 
مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال هبئی چاینا فورچون بابت ژست اخیرش که سبب شد او به نژادپرستی متهم شود، عذرخواهی کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم؛ به تازگی اسکیل لاوتزی، مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال هبئی چاینا فورچون چین که جزو پردرآمدترین بازیکنان سوپرلیگ چین و جهان است، عکسی منتشر کرده است که در آن ژستی برای شبیه کردن چهره‌اش به چشم بادامی‌های شرق آسیا گرفته است و با این کار خود خشم مردم خاور دور به خصوص چینی‌ها را برانگیخته است.
گفته می‌شود که مهاجم پیشین پاری‌سن‌ژرمن این ژست را در یک تیزر تبلیغاتی برای باشگاه هیئی چاینا فورچون گرفته و جالب اینجاست که این عکس توسط خود باشگاه منتشر شده است. همین موضوع سبب شده خشم هواداران فوتبال چین مضاعف شود و از هموطنان خود گلایه کنند که چرا اجازه انتشار چنین عکسی را دارده اند. برخی از آنها خشمگین‌تر بوده‌اند از مسئولان باشگاه هبئی خواسته‌اند که هرچه زودتر لاوتزی را از این باشگاه اخراج کنند.
 
لاوتزی اکنون با انتشار بیانیه‌ای درباره این اتفاق توضیح داده و از آنهایی آزرده خاطر شده‌اند عذرخواهی کرده‌اند.
او گفت: بنا به درخواست سوپرلیگ چین، ما برای فصل اقدام به گرفتن عکس‌هایی رسمی کردیم. عکاس رسمی سازمان لیگ به ما دستورالعمل‌هایی برای گرفتن ژست داد و من هم تلاش داشتم تا با گرفتن ژست‌های با مزه، عکس‌هایی جالب بسازم که قرار بعدها قرار بود از آنها برای اهداف سرگرم کننده استفاده شود. من هیچ نیتی برای توهین به مردم چین نداشتم و به هیچ عنوان آن ژست را برای تخریف کسی نگرفتم. من از عضویت در باشگاه هبئی چاینا بسیار خوشحالم و اینجا در کنار هم‌تیمی‌هایم روزهای خوبی را سپری می‌کنم. تمام افراد چینی که دور و برم هستند، با من رفتاری دوستانه دارند و زندگی در چین را دوست دارم.
لاوتزی 32 ساله افزود: صمیمانه عذر می‌خواهم اگر این عکس باعث آزردگی خاطر مردم و هواداران فوتبال چین شده است و در آینده سعی می‌کنم که با دقت بیشتری به این موضوع توجه کنم.
در همین حال باشگاه هبئی چاینا هم مراتب عذرخواهی خود را از مردم چین اعلام کرده است. در بیانیه این باشگاه آمده است:«لاوتزی از زمان پیوستن به ما در سال 2016، همواره مهره‌ای در خدمت تیم و محبوب در نزد هواداران بوده است. او بارها علاقه‌اش را به چین ابراز کرده است. ما با او تماس گرفته‌ایم و توضیح داده‌ایم که نیت او بد نبوده است. ضمن اینکه او عمیقاً عذرخواهی‌ کرده است. به عنوان یک باشگاه، ما بابت بی‌توجهی که در کارمان صورت گرفته است، عذرخواهی و در آینده بیشتر حواس‌مان را جمع می‌کنیم.»
14
کد مطلب: 102189