پیام بهزاد شیشه گران برای سالروز بزرگداشت فردوسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
 
فردوسی
 
فردوسی
 
بهزاد شیشه گران نقاش پیشکسوت برای سالروز بزرگداشت فردوسی پیام داد.
به گزارش ستاره ها به نقل از مهر، بهزاد شیشه گران نقاش و گرافیست به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی پیامی را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد.
متن پیام به این شرح است:
«اردیبهشت روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی پدید آورنده بزرگترین رزم نامه جهان است که همه ساله در این روز آئین های بزرگداشت فردوسی و شاهنامه در دانشگاه ها و نهادهای پژوهشی کشور برگزار می شود. نام و آوازه فردوسی در سرتاسر جهان ستوده شده است.
تا جایی که سعدی شیرازی به نیکی و احترام از فردوسی یاد می کند و بارها از قهرمانان کتاب شاهنامه در آثار خود نام برده است و بیتی از شاهنامه را در کتاب بوستان عیناً نقل می کند.
چـه خـوش گفت فـردوسی پاکـزاد/ کـه رحـمـت بــر آن تربـت پــاک بـاد
میـازار مـوری که دانـه کـش است/ که جان دارد و جان شیرین خوش است
من نیز به پاس امروز و تقدیر از آفرینش های ستودنی این شاعر بزرگ، پوستری از سیمای او که در سال ۱۳۶۸ طراحی شده و از مجموعۀ مشاهیر ایران و جهان من است را با نگاهی دیگر در سال ۱۳۹۶ اجرا کرده ام و پیشکش می کنم به فردوسی بزرگ.
لازم به یادآوریست که این پوستر و ده ها پوسترهای دیگر درخصوص مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که از سال ۱۳۵۱ تاکنون طراحی شده و در ایران و خارج از ایران به نمایش درآمده اند، تماماً بدون سفارش و بدون حمایت از جایی و یا کسی، با مصائب و مشکلات بسیار طراحی، چاپ و انتشار یافته اند، تا شاید ادای دینی نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی کشورم باشد.
ضمن اینکه حمایت از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی وظیفه دولت هاست که متأسفانه تاکنون مغفول مانده است.»
14
کد مطلب: 102160