پیام تسلیت امیر کویت به روحانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷
 
شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت با ارسال پیامی به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران اسلامی، کشته شدن تعدادی از شهروندان را در حادثه سیل در مناطق شمال غربی ایران تسلیت گفت.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایرنا: شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت با ارسال پیامی به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران اسلامی، کشته شدن تعدادی از شهروندان را در حادثه سیل در مناطق شمال غربی ایران تسلیت گفت.
 
امیر کویت در پیام خود ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه سیل، برای جان باختگان طلب رحمت و غفران الهی و برای مصدومان این حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.
 
 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد، مسئولان ایرانی آثار بر جای مانده از این حادثه را هر چه سریعتر پشت سر بگذارند.
 
 
شیخ نواف الاحمد الصباح ولیعهد و شیخ جابر المبارک الصباح نخست وزیر کویت نیز پیام های جداگانه ای در همین زمینه به دکتر حسن روحانی ارسال کردند.
 
 
بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران، شمار اجساد جان باختگان تحویل شده سیل اخیر به پزشکی قانونی به 39 تن رسیده است.
 
 
در استان کردستان نیز به دنبال وقوع سیل چهار جسد در شهرستان سقز و یک جسد در بانه به پزشکی قانونی ارجاع شد که اقدامات لازم برای شناسایی این اجساد صورت گرفته است.
 
 
سیلابی از روز 25 فروردین چهار استان کشور را از جمله استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و زنجان را فرا گرفت که این حادثه موجب بروز خسارات جانی و مالی به این استان ها و شهرستان های متاثر از قبیل مراغه، چارو ایماق، هریف، استان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب شیر، آذرشهر، ولکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پبرانشهر، سقز و زنجان شده است.
14
کد مطلب: 100672