با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش
نشست هماهنگی کادر سرپرستی کاروان اعزامی ایران به بازی‌های کشورهای اسلامی برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
 
کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش
 
کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش
 
نشست هماهنگی کاروان اعزامی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و نمایندگانی از وزارت امور خارجه و نهادهای نظارتی برگزار شد.
به گزارش ستاره ها و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، نشست هماهنگی کاروان اعزامی ایران به چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ظهر امروز و با حضور کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی به عنوان رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک، محمدرضا داورزنی و عبدالحمید احمدی معاونین وزارت ورزش، شریعتی نماینده وزارت امور خارجه، تعدادی از مدیران کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش  و نمایندگانی از نهادهای نظارتی و مرتبط برگزار شد.
در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی ضمن خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت: خوشبختانه بعد از جلسات فراوان و بررسی‌های به‌عمل آمده توسط ستاد عالی، ثبت‌نام کلیه اعضای کاروان اعم از ورزشکار، کادر فنی، سرپرست، مسئول، کادر پزشکی، سرپرستی و خبری انجام شد تا نماینده کادر سرپرستی در نشستی که اواخر هفته در باکو برگزار می‌شود، ترکیب کاروان را نهایی کند.
وی ادامه داد: با کمک سفیر محترم ایران در آذربایجان هماهنگی‌های لازم با دو خط هوایی برای ارائه بلیت و اعزام اعضای کاروان ایران صورت پذیرفت تا نفرات اعزامی بدون دغدغه و در فرصتی مناسب که با صلاحدید کادر فنی تیم‌ها صورت می‌گیرد به باکو اعزام شوند.
رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص انتخاب پرچمدار و ترکیب کاروان ایران در مراسم رژه نیز گفت: بعد از دریافت بلیط و تهیه برنامه پروازی تیم‌ها از بین قهرمانان حاضر در روز افتتاحیه، یک نفر را که البته اولویت با بانوان محجبه کاروان است، جهت پرچمداری و از بین نفرات حاضر در دهکده نیز ورزشکاران و کادرهایی که حضورشان در رژه مشکلی برای مسابقات‌شان پیش نمی‌آورد (بصورت داوطلبی) انتخاب خواهیم کرد.
هاشمی با تاکید بر هماهنگی هر چه بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک عنوان کرد: مطمئنا ادامه ارتباط خوب و هماهنگی هر چه بیشتر بین این دو مجموعه می‌تواند کاروان ورزشی ایران را در راه اعزامی با کیفیت و بدون مشکل و همچنین نتیجه‌گیری مطلوب یاری دهد. امیدوارم با اتحاد و همدلی که بین تمامی ارکان کاروان اعزامی از وزارت و کمیته گرفته تا فدراسیون‌ها و ورزشکاران و مربیان بتوانیم نتایجی در خور انتظار به‌دست آوریم.
در ادامه نشست، داورزنی بر حساسیت هر چه بیشتر تمامی دست اندرکاران کاروان مبنی بر اعزام و حضوری شایسته در این دوره از بازی‌ها تاکید کرد و گفت: باید تا پیش از اعزام به بازی‌ها با برپایی نشست های مختلف تمامی ارکان کاروان را نسبت به حضوری شایسته و رفتاری مبتنی بر ارزش‌های ایرانی و اسلامی توجیه کنیم تا انشاالله حضور موفق و بدون حاشیه را شاهد باشیم.
احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش نیز خواستار برپایی نشست هماهنگی سرپرستان تیم‌های اعزامی همراه با کادر فنی آنها شد و افزود:  با توجه به حضور رو در رو و پیوسته مربیان با ورزشکاران بهتر است که در نشست‌های هماهنگی پیش‌رو به جز سرپرستان تیم‌ها، مربیان را دعوت کنید تا در جریان حساسیت‌ها و موارد لازم قرار گرفته و آن را بصورت مشخص و دقیق  به ورزشکاران اعزامی منتقل کنند.
شریعتی نماینده وزارت امور خارجه نیز گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط سفارت ایران در جمهوری آذربایجان ارائه داد و گفت: خوشبختانه سفیر جمهوری اسلامی در آذربایجان بسیار علاقمند و مشتاق پیگیر امور است و با تشکیل کارگروهی در سفارت،کارهای مقدماتی مناسبی برای حضور کاروان ایران در بازیها انجام داده که می توان به برپایی نشست های هماهنگی با مسئولین ورزش و ستاد برگزاری مسابقات اشاره کرد.
وی به هماهنگی خوب دستگاه‌های مختلف در رویداد المپیک 2016 اشاره کرد و این هماهنگی و اتحاد را عامل کسب نتیجه قابل انتظار دانست و افزود: وزارت امور خارجه همانند رویدادهای پیشین در کنار مجموعه ورزش کشور است و بی شک هر کجا که لازم باشد همراهی لازم را به‌عمل خواهد آورد.
در ادامه شهنازی دبیر کل کمیته و  سرپرست کاروان اعزامی ایران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته برای ثبت نام، صدور آی‌دی کارت و هماهنگی برای اسکان و حمل و نقل اعضای کاروان یادآور شد:در جریان سمینار 23 روزه‌ای که برای سرپرستان کاروان‌ها در نظر گرفته شده بود نشست‌های جنبی و بازدیدهای خوبی را برگزار کردیم که همگی نشان از اراده کشور میزبان برای ارائه میزبانی هر چه مطلوب داشت. آنها بسیار علاقه‌مند به حضور ایران با چهره‌های شاخصی ورزش در این رویداد بودند و احترام بسیار خوبی برای کاروان ما که جزو 5 کاروان پرچمعیت بازی‌ها است نیز قائل هستند.
وی ادامه داد: مسئولین فدراسیون همبستگی اسلامی نیز در نشست‌های مختلف با ما اعلام کردند که این بازی‌ها به دور از هر گونه مسائل سیاسی، محلی خواهد بود برای گفتگو، برادری و برابری امت اسلام و کشورهای اسلامی و تاکید کردند که از هر گونه فعالیت سیاسی و حاشیه ای پرهیز و برخورد خواهند کرد.
در ادامه نشست سعید افتخاری  و علی افتخاری معاونین کاروان، حسن مسجدی مسئول فرهنگی کاروان، محمود عبداللهی مسئول گروه خبری کاروان اعزامی نیز گزارشاتی را در خصوص حوزه های تحت پوشش و سرپرستی خود ارائه دادند.
در پایان این نشست نیز نمایندگان دیگر نهادهای مرتبط در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه ریزی‌های لازم برای ایام برگزاری بازی‌ها ارائه کردند.
14
کد مطلب: 100647