تعیین اوزان جدید کشتی، چالش جدید اتحادیه جهانی/ برنده جدال ایران و روس چه کشوری خواهد بود؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
 
کشتی
 
کشتی
 
تعیین اوزان جدید کشتی از سوی اتحادیه جهانی کشتی به چالشی جدید برای این ورزش در دنیا تبدیل شده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه جهانی کشتی، پیرو تصمیم کمیسیون فنی این اتحادیه نسبت به اعلام اوزان جدید کشتی دست به کار شده است. همانطور که در اخبار رسمی اعلام شده این تصمیم کمیسیون فنی اتحادیه جهانی و البته شخص مامیا شویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه بوده است. این موضوع وقتی بوی واقعیت به خود می‌گیرد که چیدمان وزن‌های پیشنهادی دقیقاً بر اساس وزن ستاره‌های روس همچون سعدالله‌یف، گدیوف و بلال ماخوف است.
در هرحال به نظر می‌رسد با اعتراض رسمی چند کشور و چهره مطرح هیئت رئیسه همچون رسول خادم و تومی یاما از ژاپن، لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی که تاجری صربستانی و البته تحت سلطه روس‌هاست فعلاً قبول کرده تا اعلام اوزان جدید کشتی را تا جلسه هیئت رئیسه در رقابت‌های جهانی فرانسه ( اواخر مرداد ماه سال جاری در پاریس) با سیاسی‌کاری به تاخیر بیاندازد تا بیش از این با انتقاد برخی اعضای موثر خود همچون ایران در برابر اطاعت محض وی از روس‌ها قرار نگیرد.
در هرحال اخبار رسیده حاکی از این است که ایران، ژاپن و چند کشور دیگر هم نظرات خود را در مورد اوزان جدید کشتی ( که به تازگی صرفاً برای رقابت‌های جهانی از هشت وزن به 10 وزن تغییر کرده است ) به اتحادیه ارسال کرده‌اند و باید دید در جلسه هیئت رئیسه اتحادیه جهانی در پاریس تکلیف اوزان جدید به کجا کشیده می‌شود.
اما نکته بسیار مهمتر در این میان این است که در همان جلسه پاریس در مورد اوزان المپیکی در توکیو(شش وزن) هم تصمیم گیری خواهد شد، موردی که برای کشتی ایران هم در کشتی آزاد هم در فرنگی بسیار مهم است و قطعاً فدراسیون کشتی ایران باید با دقت این موضوع مهم را دنبال نماید.
14
کد مطلب: 100630